بورس پرس
1401/04/05
13:43
معاملات مشکوک یک پتروشیمی ، دو انبوه ساز، دو زیرمجموعه سایپا + ۱۰ نماد

در روز افت ۱۸.۹ هزار واحدی شاخص، یک پتروشیمی، دو انبوه ساز، دو زیرمجموعه سایپا به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش به خودرویی ها آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۱۸ هزار و ۹۵۸ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۵۰۱ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۷ و ۳ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ایران خودرو ، سایپا به همراه پارس خودرو با تقاضای ۶۴۷، ۳۸۷، ۳۸۳، ۲۹۷ و ۲۷۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۲ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، توسعه و عمران نائین شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه با رشد ۱۲.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۶.۴ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های مهندسی فیروزا، تراکتورسازی ایران ، پرمیت ، بازرسی مهندسی و صنعتی ایران، عمران و توسعه فارس ، آ س پ ، بین المللی ساروج بوشهر ، سرمایه گذاری سایپا ، ریخته گری ایران، پتروشیمی داراب، لنت ترمز ایران، خاک چینی ایران ، زامیاد و پلاستیک شاهین ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک پتروشیمی، دو انبوه ساز، دو زیرمجموعه سایپا به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0