اقتصاد نیوز
1402/07/22
08:12
پیش بینی بازار سهام شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲/تضعیف نیروهای صعودی بورس

اقتصادنیوز: روز چهار‌شنبه شاخص کل و شاخص هم وزن بورس تهران روند مشابهی داشتند. شاخص‌ها از ابتدا روند صعودی داشتند و در یک ساعت پایانی این روند متوقف شد و عرضه رشد کرد.

پالس مهم معاملات روز چهارشنبه

پیش بینی بازار سهام شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲/تضعیف نیروهای صعودی بورس

کدخبر: ۶۰۳۷۳۸ ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۰۸:۱۲ اقتصادنیوز: روز چهار‌شنبه شاخص کل و شاخص هم وزن بورس تهران روند مشابهی داشتند. شاخص‌ها از ابتدا روند صعودی داشتند و در یک ساعت پایانی این روند متوقف شد و عرضه رشد کرد.

پیش بینی بازار سهام شنبه 22 مهر 1402/تضعیف نیروهای صعودی بورس

به گزارش اقتصادنیوز در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل رشد ۵ هزار و ۸۹۱ واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن نیز ۴ هزار و ۴۴۵ واحد بالا آمد. شاخص کل فرابورس ۱۰۵ واحد رشد کرد و شاخص هم وزن فرابورس هزار و ۳۷۳ واحد افزایش پیدا کرد.


در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، ۳۸۸ نماد رشد قیمت داشتند و قیمت سهام ۳۲۲ نماد کاهش یافت، به عبارت دیگر، ۵۵ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۴۵ درصد بازار افت قیمت داشتند.


روز چهارشنبه در بورس شرکت بیمه ملت (ملت)، شرکت پشم شیشه ایران (کپشیر) و شرکت افست (چافست) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان (سدبیر) و شرکت شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.


در بورس نمادهای وبوعلی (شرکت سرمایه گذاری بوعلی)، سدشت (شرکت صنایع سیمان دشتستان) و تکنو (شرکت تکنو تار) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری سبحان (وسبحان)، شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) و شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.


در معاملات چهارشنبه، ۵۱ نماد صف خرید داشتند و ۵۷ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد یک درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۸۲ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۹ درصدی به ۳۱۶ میلیارد تومان رسید.


روز چهار‌شنبه شاخص کل و شاخص هم وزن بورس تهران روند مشابهی داشتند. شاخص‌ها از ابتدا روند صعودی داشتند و در یک ساعت پایانی این روند متوقف شد و عرضه رشد کرد. همچنین شاهد خروج پول حقیقی به میزان ۶۷ میلیارد تومان بودیم. نماد شستا بیشترین خروج سرمایه را داشت پس از آن، نمادهای ثفارس، دسبحان، فملی و دی بیشترین خروج پول را را ثبت کردند.


ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۹ درصدی نسبت به روز قبل به ۳ هزار و ۲۱۱ میلیارد تومان رسید.


روز چهارشنبه نمادهای پارسان، شپنا و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند و در مقابل نمادهای فولاد، وتجارت و سدشت بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.


بنابراین یک ساعت پایانی معاملات سیگنال منفی به معامله گران می‌دهد. توقف رشد شاخص، خروج پول حقیقی، افزایش عرضه و همچنین حجم پایین معاملات در روز چهارشنبه نشانه منفی مهمی برای اهالی بازار سرمایه است. در نتیجه به نظر می‌رسد نیروهای صعودی در بازار ضعیف هستند.


همچنین بخوانید ۳ سیگنال صعودی به بورس /پیش بینی بازار سهام پیش بینی بورس امروز / اثر گزارش‌های مالی ۶ ماهه پیش بینی بورس امروز / دلار چه سیگنالی به بورس می‌دهد؟ کالسکه بورس به دنبال اسب دلار بورس پیش بینی بورس امروز پیش بینی بورس شنبه ۲۲ مهر پیش بینی بورس شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲ کپی لینک کوتاه کپی شد ۰ این مطلب برایتان مفید است؟

انتهای خبر

0
0