دنیای بورس
1402/09/08
15:35
پررونق‌ترین روز بورس در پاییز ۱۴۰۲

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۴۴ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۶ هزار و ۱۲ میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در پاییز امسال است.

در معاملات روز چهارشنبه هشتم آذر ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۲۸ هزار و ۴۹۷ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۶۰ هزار و ۳۷۶ واحد رسید.


شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۸ هزار و ۵۷۹ واحد در رقم ۷۲۰ هزار و ۶۴۴ واحدی ایستاد.


شاخص کل فرابورس با رشد ۱۹۵ واحدی به رقم ۲۵ هزار و ۳۱۰ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و ۲۵۶ واحد به سطح ۱۲۹ هزار و ۱۴۹ واحد رسید.


ورود سرمایه به بورس

روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و ۲۶۸ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد.


امروز نماد وبصادر بیشترین ورود پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۶۷ میلیارد تومان بود. پس از وبصادر، نمادهای فولاد، ذوب، کترام و ثشاهد بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.


در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای کقزوی، وسالت، خساپا، فخوز و کرمان تعلق داشت.


پررونق‌ترین روز بورس در پاییز 140213

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز فولاد، وغدیر و فملی نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل پاکشو، سیلام و سصفها از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.


در فرابورس نیز نمادهای خاور، آریا و وسپهر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای بپیوند، حگهر و ودی بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.


در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خگستر بیشترین تراکنش را داشت و کترام و وتجارت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فصبا، کرمان و وسپهر بیشترین تراکنش را داشتند.


ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۰ هزار و ۸۹۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۶۰۱ میلیارد تومان بود که ۶ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.


ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۴۴ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۶ هزار و ۱۲ میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در پاییز امسال است.


پررونق‌ترین روز بورس در پاییز 140217

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد ونوین بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۲۰۱ میلیارد تومان بود.


پس از ونوین، ذوب بیشترین ارزش معاملات را داشت و وبصادر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد وتجارت و خگستر در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.


در جدول حجم معاملات نیز سهام کرمان با تعداد ۵۰۰ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۵۳ سهم در صدر قرار گرفته است. وبصادر در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وتجارت تعلق داشت. دو نماد ونوین و شستا نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.


صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات چهارشنبه، ۷۲ نماد صف خرید داشتند و ۴۹ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۸۹ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۳۵۵ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۲۱ درصدی به ۴۰۴ میلیارد تومان رسید.


نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

پررونق‌ترین روز بورس در پاییز 14023انتهای خبر

0
0