بورس پرس
1401/02/04
14:49
معاملات مشکوک بانک بورسی، دو سیمانی، دوشرکت سرمایه گذاری + ۱۰ نماد

در روز افت ۷.۵ هزار واحدی شاخص، بانک بورسی، دو سهم سیمانی، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با عقب نشینی نسبی قیمت ها و متعادل آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۷۵۰۰ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۵۰۴ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۵.۵ و ۳.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ایران خودرو، سایپا به همراه پارس خودرو با تقاضای ۸۸۵، ۷۲۳، ۴۷۳، ۴۴۷ و ۲۴۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۷ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، کابل سازی تک شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس با رشد ۱.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۶۰ هزار سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های فارسیت درود ، داروسازی جابربن حیان، کویر تایر ، گاز لوله، لوازم خانگی پارس ، آهنگری تراکتورسازی ایران ، سرمایه گذاری کوثر بهمن ، سرمایه گذاری صبا تامین ، عمران و سازندگی قزوین ، سیمان باقران، پست بانک ، سیمان غرب آسیا، توسعه مسیر برق گیلان و شیشه قزوین ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور پست بانک ، دو سهم سیمانی، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0