دنیای بورس
1402/08/09
15:15
شاخص بورس فرو افتاد

امروز شاخص بورس تهران ابتدا صعود کرد اما نتوانست به رشد ادامه دهد و در نهایت ریزش کرد.

در معاملات روز سه‌شنبه نهم آبان ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۲۰۶ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح یک میلیون و ۹۸۱ هزار و ۲۰۸ واحد رسید.


شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۱۱۸ واحد در رقم ۶۷۰ هزار و ۲۱۳ واحدی ایستاد.


شاخص کل فرابورس با افت ۳۲ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۳۰۸ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش ۱۶۰ واحد به سطح ۱۱۸ هزار و ۶۳۳ واحد رسید.


خروج سرمایه از بورس

روز سه‌شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و ۴۱۵ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.


امروز نماد وبملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۳۹ میلیارد تومان بود. پس از وبملت، نمادهای خساپا، آریان، شستا و شپنا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در میان گروه‌ها نیز، بانک‌ها، خودرویی‌ها و فلزات اساسی بیشترین خروج سرمایه حقیقی را ثبت کردند.


در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای ثفارس، اخابر، سنیر، ثغرب و ثاخت تعلق داشت.


شاخص بورس فرو افتاد9

نمادهای اثرگذار بر شاخص بورس و فرابورس

امروز شتران، شبندر و خودرو نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل اخابر، کگل و فولاد از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.


در فرابورس نیز نمادهای آریا، وسپهر و خاور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای شگویا، مادیرا و بپیوند بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.


در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ثشاهد بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز خاور، شگویا و فزر بیشترین تراکنش را داشتند.


ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۶ هزار و ۹۶۷ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و ۷۱۵ میلیارد تومان بود که ۲۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.


ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۱۵ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۲۱۸ میلیارد تومان رسید.


شاخص بورس فرو افتاد1

جدول معاملات

در معاملات امروز نماد ثشاهد بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۸۸ میلیارد تومان بود.


پس از ثشاهد، خگستر بیشترین ارزش معاملات را داشت و وبملت رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد ثفارس و اخابر در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.


در جدول حجم معاملات نیز سهام شستا با تعداد ۳۴۵ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۴۱۲ سهم در صدر قرار گرفته است. خساپا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خگستر تعلق داشت. دو نماد خودرو و وبملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.


صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات سه‌شنبه، ۳۴ نماد صف خرید داشتند و ۸۰ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۵۳ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۱۲ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۱۷ درصدی به ۵۸۸ میلیارد تومان رسید.


نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

شاخص بورس فرو افتاد6


انتهای خبر

0
0