سنا
1400/11/30
16:02
جابه جایی بیش از ۵.۵ میلیارد برگه بهادار در آخرین روز بهمن

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۸۲ واحدی به یک میلیون و ۲۸۲ هزار و ۱۲۹ واحد رسید.

به گزارش ایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات آخرین روز بهمن ماه، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش حدود ۶۹ واحدی، به رقم ۳۱۶ هزار و ۳۰۲ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با کاهش حدود ۱۹۸ واحدی، عدد ۳۲۵ هزار و ۸۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۲۴ واحدی به رقم ۲۰۳ هزار و ۸۵۳ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۲۴۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۵۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۲۲۹ واحد افزایش به حدود رقم ۹۷۸ هزار و ۵۸۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۵۰۰۵ واحد کاهش همراه بود و حدود عدد دو میلیون و ۴۵۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.


بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی شبندر، شپنا، شتران، ومعادن، تاپیکو و نوری با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وبملت، خودرو، وتجارت و وبصادر تاثیر مثبت در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۵۵۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۶۰ هزار و ۷۵۴ نوبت معامله و به ارزش حدود ۳۲ هزار میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد وپست(پست بانک ایران) با ۴.۹۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای پدرخش، دامین، ونوین و وبملت بود. همچنین نماد معاملاتی شلعاب(لعابیران ) با ۴.۸۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کمنگنز، بموتو، کاما و قلرست قرار گرفتند.


انتهای خبر

0
0