بورس پرس
1400/01/19
00:00
معاملات مشکوک "خزامیا"، ۴ سهم دارویی و پرداخت، یکی از پربازده ترین ها و ۹ نماد

در روز افت ۱۰ هزار و ۸۸۸ واحدی شاخص، زیرمجموعه سایپا، چهار شرکت حاضر در صنعت پرداخت و دارو، یکی از پر بازده ترین سهم ها به همراه ۹ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و کم رمق در نمادهای بزرگ و صف فروش در نمادهای کوچک آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۱۰ هزار و ۸۸۸ واحدی و از دست دادن کانال یک میلیون و ۲۵۰ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.


به این ترتیب، بیش از ۲.۱ و ۱.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به بانک ملت، زامیاد، شستا، ملی مس به همراه مدیریت انرژی امید تابان هور با داد و ستد بیش از ۷۸، ۶۹، ۵۹، ۵۷ و ۵۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۶ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، شرکت معدنی دماوند حاضر در بازار دوم بورس ( یکی از بهترین سهام و با بازدهی ۸۵۶ درصدی ) با افت ۳۶.۶ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۳.۶ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های نیروسرمایه ، رادیاتور ایران، به پرداخت ملت، ماشین سازی نیرومحرکه، پرداخت الکترونیک سامان کیش ، سرمایه گذاری کوه نور، لوله و ماشین سازی ایران ، داروسازی امین ، زامیاد ، شیرین دارو ، صنعتی بهشهر، آرتاویل تایر، آذریت و پرمیت مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور زامیاد، دو شرکت حاضر در صنعت پرداخت، دو سهم دارویی، یکی از پربازده ترین سهم ها به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0