بورس پرس
1400/10/11
15:04
معاملات مشکوک دو زیرمجموعه "خودرو، خساپا"، ۴ سیمانی و قندی + ۹ نماد

در روز افت ۱۸.۴ واحدی شاخص، دو زیرمجموعه ایران خودرو و سایپا، چهار سهم سیمانی و قندی به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش منفی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۱۸ هزار و ۴۱۶ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۷۸ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۶ و ۲.۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، پارس خودرو، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به همراه بانک تجارت با تقاضای ۴۸۳، ۳۸۳، ۲۲۸، ۱۶۳ و ۱۴۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۳ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، مهرام شرکت حاضر در بازار دوم بورس با افت اندک قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۹.۵ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های بهاران گلبهار خراسان ، ایران خودرو دیزل ، دامداری تلیسه نمونه ، جام دارو، قند پیرانشهر ، دشت مرغاب، کیمیدارو ، کیسون، سیمان لارستان، سرمایه گذاری توسعه و عمران اردبیل، سایپا دیزل، لیزینگ کارآفرین، قند چهار محال و سیمان اصفهان معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو زیرمجموعه ایران خودرو و سایپا، چهار سهم سیمانی و قندی به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0