دنیای بورس
1402/07/24
14:24
ورود سرمایه به بورس پس از ۴ هفته

روز دوشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از ۱۸ روز کاری مثبت شد و ۸۲ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد.

در معاملات روز دوشنبه بیست و چهارم مهر ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۱۶ هزار و ۲۵۳ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۱۸ هزار و ۱۹۵ واحد رسید.


شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با رشد ۸ هزار و ۹۷ واحد در رقم ۶۸۶ هزار و ۷۹۹ واحدی ایستاد.


شاخص کل فرابورس با افزایش ۳۰۹ واحدی به رقم ۲۵ هزار و ۱۵۷ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با صعود ۲ هزار و ۴۵۳ واحد به سطح ۱۲۲ هزار و ۸۷۶ واحد رسید.


ورود سرمایه به بورس

روز دوشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از ۱۸ روز کاری مثبت شد و ۸۲ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد.


امروز نماد حآفرین بیشترین ورود پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۴۸ میلیارد تومان بود. پس از حآفرین، نمادهای قثابت، وسنا، ثپردیس و خگستر بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.


در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای وآیند، خفولا، بپاس، فملی و وبملت تعلق داشت.


ورود سرمایه به بورس پس از 4 هفته6

نمادهای اثرگذار بر شاخص بورس و فرابورس

امروز فولاد، شپنا و شبندر نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل بسویچ، دعبید و جم از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.


در فرابورس نیز نمادهای بپاس، وسپهر و خاور بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای مارون، ولشرق و وملل بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.


در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز حآفرین، دی و خاور بیشترین تراکنش را داشتند.


ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۲۲۶ هزار و ۹۰۵ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۱۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد تومان بود که ۹۶ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.


ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۲۷ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۷۹۴ میلیارد تومان رسید.


ورود سرمایه به بورس پس از 4 هفته14

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد شستا بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۹۰ میلیارد تومان بود.


پس از شستا، حآفرین بیشترین ارزش معاملات را داشت و خگستر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد وبملت و ذوب در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.


در جدول حجم معاملات نیز سهام شستا با تعداد ۶۸۶ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۱۷ سهم در صدر قرار گرفته است. حآفرین در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به دی تعلق داشت. دو نماد خگستر و وبملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.


صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات دوشنبه، ۹۰ نماد صف خرید داشتند و ۵۸ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۹۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۲۳۲ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۳۴ درصدی به ۲۹۱ میلیارد تومان رسید.


نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

ورود سرمایه به بورس پس از 4 هفته0انتهای خبر

0
0