بورس پرس
1401/05/08
14:54
معاملات مشکوک دو پالایشگاه، قدیمی ترین شرکت بورس ، دو انبوه ساز + ۱۰ نماد

در روز افت ۲۸۰۳ واحدی شاخص، دو پالایشگاه، قدیمی ترین شرکت بورس ، دو انبوه ساز به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام مثبت و با گرایش به نمادهای کالایی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۲۸۰۳ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۴۴۰ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۲.۷ و ۸.۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، شستا، سایپا، ایران خودرو به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با تقاضای ۶۸۶، ۳۲۳، ۱۶۹، ۱۵۴ و ۱۵۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۵ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، پالایشگاه شیراز شرکت حاضر در بازار دوم فرابورس با رشد ۱۴.۸ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۴۰.۴ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های ایتالران، داروسازی آوه سینا ، پرداخت الکترونیک سامان کیش ، کشت و صنعت دشت خرمدره ، سر مایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر ، جام دارو ، نفت پارس (قدیمی ترین شرکت بورس) ، پالایشگاه تبریز، سرمایه گذاری ساختمان ایران ، تامین سرمایه امید ، تایدواتر خاورمیانه ، فیبر ایران ، نورد آلومینیوم و سایر اشخاص بورس انرژی ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو پالایشگاه، قدیمی ترین شرکت بورس ، دو انبوه ساز به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : http://t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0