بورس پرس
1400/11/30
16:05
معاملات مشکوک بانک بورسی، "کگل، ونیکی"، دو سهم دارویی + ۱۰ نماد

در روز افت ۲۸۲ واحدی شاخص، بانک بورسی، گل گهر، دو شرکت دارویی، سرمایه گذاری ملی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با افت نسبی قیمت ها در گروه های کالایی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۲۸۲ واحدی و ماندگاری در کانال یک میلیون و ۲۸۲ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۲ و ۳.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به فروش اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به تجلی توسعه معادن و فلزات، ایران خودرو، بانک تجارت، بانک مل به همراه پارس خودرو با تقاضای ۵۶۲، ۳۵۱، ۳۴۲، ۳۳۳ و ۲۸۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۲ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد ۲.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۴ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های داروسازی زهراوی، داروسازی جابر بن حیان، توسعه اقتصادی آرین ، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی ، سیمرغ ، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا ، ذغال سنگ نگین طبس ، قند ثابت خراسان، بیمه تعاون، گل گهر ، بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری ملی، آتیه داده پرداز و سرمایه گذاری سبحان معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک بانک، گل گهر ، دو شرکت دارویی، سرمایه گذاری ملی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0