بورس پرس
1401/02/27
15:22
معاملات مشکوک دو پتروشیمی ، دوقلوی معدنی، دو شرکت دارویی + ۹ نماد

در روز رشد ۲۲.۲ هزار واحدی شاخص، دو پتروشیمی، دو قلوی معدنی، دو شرکت دارویی به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش مثبت آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۲۲ هزار و ۲۲۵ واحدی ، عبور از از محدوده مقاومتی و ورود در کانال یک میلیون و ۶۰۶ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۷.۹ و ۵.۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا با داد و ستد ۱.۵ میلیارد سهم و سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، پتروشیمی پارس، سایپا به همراه ایران خودرو با تقاضای ۷۶۸، ۴۸۳ ، ۴۶۳ و ۳۸۰ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۹ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، پتروشیمی پارس شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۲۶.۸ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۴۸۳.۶ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های نساجی بروجرد، کربن ایران ، سیمان هرمزگان ، پرمیت، نیرو سرمایه ، گل گهر ، هلدینگ دارویی سبحان ، سرمایه گذاری جامی ، بیمه نوین، چادرملو ، پتروشیمی جم ، بیمه حافظ، قند هکمتان و دارویی لقمان ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو پتروشیمی ، دوقلوی معدنی، دو شرکت دارویی به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0