بورس پرس
1401/04/06
14:28
معاملات مشکوک دو پتروشیمی بورسی ، سه شرکت سیمانی + ۱۰ نماد

در روز رشد ۲۷۴۱ واحدی شاخص، دو پتروشیمی بورسی، سه شرکت سیمانی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با تعادل نسبی در عرضه و تقاضا آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۲۷۴۱ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۵۰۴ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۴ و ۱۲۴.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، شستا، ایران خودرو ، سایپا به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با تقاضای ۸۴۰، ۴۴۱، ۲۸۵، ۲۶۲ و ۲۴۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۳ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، خاک نسوز استقلال آباده شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه با افت یک درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۶.۶ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های مهرام، تکنوتار ، نوش پونه مشهد ، پرمیت، بارز ، سیمان باقران ، تاید واتر خاورمیانه ، سیمان قائن ، پتروشیمی بوعلی سینا، سرمایه گذاری افتخار سهام ، پتروشیمی شازند، سیمان ممتازان کرمان ، فولاد خراسان و چرخشگر ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو پتروشیمی، سه شرکت سیمانی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0