بورس پرس
1401/01/23
14:14
معاملات مشکوک سه زیرمجموعه سایپا، دو شرکت دارویی + ۱۰ نماد دیگر

در روز افت ۳۳.۵ هزار واحدی شاخص، سه زیرمجموعه سایپا، دو شرکت دارویی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام با فشار فروش در عمده گروه ها آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۳۳ هزار و ۵۲۲ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۴۴۵ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۵.۱ و ۳.۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا و سرمایه گذاری سایپا با داد و ستد ۱.۷ و یک میلیارد سهم و تجلی توسعه معادن و فلزات، سرمایه گذاری رنا به همراه گروه بهمن با تقاضای ۶۶۶، ۵۷۲ و ۵۶۴ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۸ تا شش برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، سرمایه گذاری رنا شرکت حاضر در بازار اول بورس با رشد ۴.۸ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۵۷۲.۸ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های سرمایه گذاری سایپا، داروسازی تهران شیمی، ایرکا پارت صنعت ، سایپا آذین ، پاکشو ، داروسازی کوثر، بیمه ملت ، پشم شیشه ایران، سرمایه گذاری مسکن تهران، شیشه همدان ، مس افق کرمان ، کابل تک، کیمیای زنجان گستران و ساروج بوشهر ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور سه زیرمجموعه سایپا، دو شرکت دارویی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0