بورس پرس
1401/03/19
00:00
معاملات مشکوک دو بانک فرابورسی، یک پتروشیمی، دو شرکت سیمانی + ۱۰ نماد

در روز رشد ۴۹۱۱ واحدی شاخص، دو بانک فرابورسی، یک پتروشیمی، دو شرکت سیمانی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش به نمادهای کوچک با حجمی پایین آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۴۹۱۱ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۵۲۰ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۶.۶ و ۷.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، ایران خودرو، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به همراه آذرآب با تقاضای ۵۷۱، ۱۸۴، ۱۶۲، ۱۶۰ و ۱۰۹ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۶ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، آما شرکت حاضر در بازار اول بورس با رشد ۳.۴ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۱۳.۶ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های معدنی شمال شرق شاهرود ، توکا رنگ فولاد سپاهان ، فنرسازی زر ، بیمه زندگی باران ، بانک سامان ، بانک گردشگری ، داروسازی عبیدی ، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی ، بیمه پاسارگاد، سیمان سپاهان ، کاشی صدف سرام استقلال آباده ، سیمان کارون ، پتروشیمی فجر و کاشی حافظ ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو بانک، یک پتروشیمی، دو شرکت سیمانی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0