بورس پرس
1401/03/26
00:00
معاملات مشکوک یک بانک و پتروشیمی، سهم دارویی، دو سرمایه گذاری + ۱۰ نماد

در روز افت ۹۷۳۵ واحدی شاخص، یک بانک، پتروشیمی بورسی، سهم دارویی، دو سرمایه گذاری به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و با گرایش به تک نمادها آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۹۷۳۵ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۵۶۴ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۷ و ۴.۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، بانک ملت، ایران خودرو، سایپا به همراه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان با تقاضای ۴۵۲، ۳۱۰، ۱۸۸، ۱۵۲ و ۱۳۰ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۶ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، داروسازی تهران شیمی شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه با رشد ۱.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۱۶.۶ هزار سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های ایرانیت ، عمران و توسعه شاهد ، پتروشیمی شازند ، سرمایه گذاری توس گستر، صنایع تجهیزات نفت ، افست ، سرمایه گذاری پارس توشه ، پلاستیک شاهین ، دشت مرغاب، سیمان ارومیه، کاشی صدف سرام استقلال آباده ، فولاد سپید فراب کویر ، تولید برق دماوند و بانک سامان ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک بانک ، پتروشیمی بورسی، سهم دارویی، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0