ایبنا
1400/09/06
13:40
شاخص کل بورس به روند نزولی ادامه داد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۷۴۴۱ واحدی معادل ۱.۹۷ درصدی به یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۶۶۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۴۱ واحدی به ۱۹ هزار و ۶۲۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات اولین روز کاری هفته (شنبه ششم آذرماه ۱۴۰۰)، شاهد تداوم روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۶۸۰۵ واحدی معادل ۱.۹۷ درصد به رقم ۳۳۸ هزار و ۹۱۰ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۶۵۸۵ واحدی، عدد ۳۷۶ هزار و ۸۸۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۴۱۴۶ واحدی به رقم ۲۳۷ هزار و ۳۲۱ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۲۰۶۴ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۴۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۱۳۵ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۲۹ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۲۰۳۵ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۶۶۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فارس، شستا، پارس، وغدیر و تاپیکو با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی بورس، انرژی۳ و کالا، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۸۴۵ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۶۶ هزار و ۹۸۱ نوبت معامله و به ارزش ۳۸ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد لابسا(آبسال ) با ۴.۹۹ درصد رشد و پس از آن، نمادهای خمحور، لبوتان، لپارس و بورس بود. همچنین نماد معاملاتی سنیر(سیمان سفید نی‌ریز) با ۴.۹۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وتوکا، کاذر، بکاب و چکارن قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0