رمزارز نیوز
1400/11/12
14:05
تحلیل قیمت بیت کوین با دو شاخص مهم بنیادی

بعد از سقوط تند بیت کوین (BTC) تا حوالی ۳۳۰۰۰ دلار در ۲۴ ژانویه، ارزهای دیجیتال هفته پر نوسانی را پشت سر گذاشتند. گرچه این ریزش… مطالعه مطلب ...

بعد از سقوط تند بیت کوین (BTC) تا حوالی ۳۳۰۰۰ دلار در ۲۴ ژانویه، ارزهای دیجیتال هفته پر نوسانی را پشت سر گذاشتند. گرچه این ریزش تند ۹ درصدی تنها در ۸ ساعت و بعد از برگشت نمودار تا حوالی ۳۶۰۰۰ دلار، به طور کامل ریکاوری شد.


با وجود این نوسانات تند قیمت، مجموع لیکوئیدیشن قراردادهای آتی نسبتا کم بود. ۵۷۰ میلیون دلار از قراردادهای لانگ حذف شد و فروشندگان هم ضرر ۶۹۰ میلیون دلاری دیدند. داده‌های حاکی از آن است که بازار آتی بیت کوین ۴۱٪ از کل لیکوئیدیشن ۱.۲۵ میلیارد دلاری را شامل می‌شود.


مسائل قانونی مانع ریکاوری بیت کوین

ارزش کل بازار کریپتو در کنار افزایش قیمت بیت کوین، رشدی ۱.۶ درصدی را در این هفته ثبت کرده است.


key Bitcoin price metrics suggest

نمودار ارزش کل بازار کریپتو به نحوه حرکت نمودار بالا و ایجاد کف‌های بالاتر از کف ۲۴ ژانویه و حمایت ۱.۷۵ تریلیون دلار دقت کنید. با اینکه قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ بیش از ۲۰ درصد سقوط کرد، ولی ارزش کل بازار کریپتو از کف ۲۴ ژانویه جهشی ۱۲.۵ درصدی را ثبت کرده است.


به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران اخبار قانونی منفی این هفته را نادیده گرفته‌اند زیرا پس از اینکه تد باد (Ted Budd) عضو کنگره آمریکا یک لایحه را ثبت کرد که به خزانه داری آمریکا قدرت توقف و مسدودسازی تراکنش‌های مالی بدون ارائه دلیل را می‌داد، ریزش زیادی در بازار ایجاد نشد.


توکن‌های متاورس از بازار جدا شدند

قوانین منفی از طرف دولت آمریکا، دلیل اصلی رفتار قیمت اخیر ارزهای دیجیتال بودند ولی توکن‌های متاورس بازار عملکرد بسیار درخشانی از خود نشان دادند.


key Bitcoin price metrics suggest

توکن‌های ضعیف و برتر هفته مدیرعامل اپل، تیم کوک (Tim Cook) در روز ۲۷ ژانویه خطاب به سرمایه‌گذاران گفت که اپلیکیشن‌های متاورس پتانسیل بسیار زیادی دارند و این شرکت روی واقعیت افزوده در دستگاه‌هایش سرمایه‌گذاری کرده است.


همین خبر کافی بود تا توکن‌های مرتبط با حوزه متاورس مثل Flow، سندباکس (SAND)، دسنترالند (MANA)، Enjin Coin (ENJ) و Arweare (AR) رشدهای بزرگی تا ۳۶ درصد را ایجاد کنند.


سیستم‌های بلاکچینی تعامل پذیر و مقیاس پذیری مثل Cosmos (ATOM) ،Fantom (FTM) و هارمونی (ONE) بعد از رسیدن نرخ هش اتریوم به قله‌های ۱.۱ پتاهش/ثانیه، عملکرد ضعیفی از خود نشان دادند. افزایش نرخ هش یک شبکه به معنای آن است که ماینرهای بیشتری به شبکه اضافه شده اند و این به افزایش امنیت بلاکچین کمک می‌کند.

بهبود پریمیوم تتر و بازار آتی

پریمیوم تتر OKEx تفاوت بین معاملات همتا به همتا مستقر در چین و دلار رسمی آمریکا را اندازه گیری می‌کند. اعداد بالای ۱۰۰٪ نشان دهنده تقاضای شدید سرمایه‌گذاران برای ارزهای دیجیتال است. از طرف دیگر، تخفیف ۵ درصدی معمولا نشان دهنده فشار فروش شدید است.


key Bitcoin price metrics suggest

پریمویم همتا به همتا USDT اندیکاتور تتر به نمایش قدرت نشان داد زیرا در هفت روز گذشته همواره بالای ۹۹٪ بوده است. این برخلاف وضعیت ۳ هفته گذشته بود که فروش شدید معامله‌گران چین منجر به ریزش ۴ درصدی آن شد.


برای تایید بهبود ساختار بازار کریپتو، معامله‌گران می‌توانند پریمیوم قراردادهای آتی بیت کوین CME را تحلیل کنند. این شاخص تفاوت قراردادهای آتی بلند مدت با قیمت نقدی کنونی را در بازارهای معمول مقایسه می‌کند. هر زمان که این اندیکاتور به منطقه منفی وارد می‌شود، به معنای جو نزولی و منفی بازار است.


key Bitcoin price metrics suggest

پریمیوم قرارداد CME همان‌طور که از تصویر بالا پیداست، اندیکاتور پریمیوم از ۱۸ تا ۲۴ ژانویه و همزمان با سقوط قیمت بیت کوین به زیر ۴۲۰۰۰ دلار به منطقه منفی وارد شده است. البته بعد از اینکه بیت کوین در سطح حمایت ۳۳۰۰۰ دلار ریکاوری کرد، این اندیکاتور به بالای خط میانی رفت.


انتهای خبر

0
0