بورس پرس
1401/04/09
00:13
معاملات مشکوک دو سیمانی، دو شرکت حمل و نقلی، یک انبوه ساز + ۱۰ نماد

در روز افت ۷۱۹ واحدی شاخص، دو سهم سیمانی، دو شرکت حمل و نقلی، یک انبوه ساز به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و محتاط آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۷۱۹ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۵۱۳ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۴.۳ و ۴.۹ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، شستا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ایران خودرو به همراه آذرآب با تقاضای ۶۲۱، ۳۷۱، ۲۹۷، ۲۳۸ و ۲۳۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۲ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، سرمایه گذاری پتروشیمی ساختمان خلیج فارس شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه با افت ۱۴.۴ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۴۰ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های سیمان داراب، سیمان لارستان ، خاک نسوز استقلال آباده ، سرمایه گذاری شفا دارو، پمپ سازی ایران ، مهرام ، توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان ، سرمایه گذاری مسکن شمال شرق ، تامین سرمایه بانک ملت، گروه سدید ، ریل پرداز سیر، معادن منگنز ، گاز لوله و قند تربت حیدریه ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو شرکت سیمانی، دو شرکت حمل و نقلی، یک انبوه ساز به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0