دنیای بورس
1402/08/07
14:14
حمایت از شاخص بورس / معاملات خودرویی‌ها رونق گرفت

در معاملات امروز نماد خگستر بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۹۵ میلیارد تومان بود. پس از خگستر، خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشت و خساپا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

در معاملات روز یکشنبه هفتم آبان ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۱۰ هزار و ۱۰۱ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح یک میلیون و ۹۶۱ هزار و ۳۱۳ واحد رسید.


شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۵ هزار و ۸۴۲ واحد در رقم ۶۵۹ هزار و ۱۴ واحدی ایستاد.


شاخص کل فرابورس با رشد ۱۵۷ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۶۰ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و ۵۷۹ واحد به سطح ۱۱۶ هزار و ۱۷۹ واحد رسید.


خروج سرمایه از بورس

روز یکشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای نهمین روز متوالی منفی شد و ۲۷۰ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.


امروز نماد خساپا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۴۱ میلیارد تومان بود. پس از خساپا، نمادهای خودرو، فملی، وسدید و بازرگام بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در میان گروه‌ها نیز، خودرو، بانک‌ها و فلزات اساسی بیشترین خروج سرمایه حقیقی را ثبت کردند.


در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای بوعلی، فسبزوار، کی بی سی و نیان تعلق داشت


حمایت از شاخص بورس / معاملات خودرویی‌ها رونق گرفت1

نمادهای اثرگذار بر شاخص بورس و فرابورس

امروز شپنا، فملی و فولاد نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نوری، شبهرن و تنوین از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.


در فرابورس نیز نمادهای خاور، بپاس و آریا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای توسن، ساوه و فروژ بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.


در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خگستر بیشترین تراکنش را داشت و خساپا و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز خاور، فزر و نیان بیشترین تراکنش را داشتند.


ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۸ هزار و ۴۸۷ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۴۸ میلیارد تومان بود که ۳ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.


ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۲۸ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۴۱۶ میلیارد تومان رسید.


حمایت از شاخص بورس / معاملات خودرویی‌ها رونق گرفت2

جدول معاملات

در معاملات امروز نماد خگستر بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۹۵ میلیارد تومان بود.


پس از خگستر، خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشت و خساپا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد ثشاهد و خاور در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.


در جدول حجم معاملات نیز سهام خودرو با تعداد ۳۹۳ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۳۰۱ سهم در صدر قرار گرفته است. خساپا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. دو نماد خگستر و خاور نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.


صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات یکشنبه، ۶۱ نماد صف خرید داشتند و ۸۳ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۲۳۰ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۲۶۶ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۴۳ درصدی به ۶۶۲ میلیارد تومان رسید.


نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

حمایت از شاخص بورس / معاملات خودرویی‌ها رونق گرفت2

انتهای خبر

0
0