بورس پرس
1400/10/28
16:25
معاملات مشکوک دو پتروشیمی، سه شرکت بیمه، دو سهم سیمانی + ۸ نماد

در روز ریزش ۳۰.۵ هزار واحدی شاخص، دو پتروشیمی، سه شرکت بیمه، دو سهم سیمانی به همراه ۸ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش منفی و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با ریزش ۳۰ هزار و ۵۳۶ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۲۷۵ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳ و ۲.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به سرمایه گذاری سهام عدالت کرمان، ایران خودرو، بانک ملت به همراه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان با تقاضای ۲۴۵، ۲۳۴، ۲۳۰، ۱۹۷ و ۱۷۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۲ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، معادن منگنز ایران شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۴.۶ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۱۵.۵ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های مرآت پولاد، سیمان مجد خواف، بیمه سامان ، پتروشیمی امیر کبیر، کاشی پارس، بیمه اتکایی امین ، پگاه فارس ، سرمایه گذاری ارس صبا، پتروشیمی مارون ، هلدینگ سیدکو، رایان سایپا، بیمه رازی، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی و سرمایه گذاری مسکن شمال شرق، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو پتروشیمی، سه شرکت بیمه، دو سهم سیمانی به همراه ۸ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0