بورس پرس
1400/10/16
00:00
معاملات مشکوک چهار شرکت سیمانی و دارویی، سه سهم قندی + ۸ نماد

در روز رشد ۳۰۳ واحدی شاخص، چهار شرکت سیمانی و دارویی، سه سهم قندی به همراه ۸ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام با نوسان مثبت و کم حجم معاملات آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۳۰۳ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۳۶۳ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۲.۳ و ۶.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به فروش اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو، بانک صادرات به همراه سرمایه گذاری کردستان با تقاضای ۲۰۶، ۱۴۰، ۱۰۷، ۹۷ و ۸۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۸ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، سیمان مجد خواف شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۴.۹ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۸.۳ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر ، چین چین، آبادگران کیش ، آرتاویل تایر، به پرداخت ملت، داروسازی زاگرس فارمد پارس ، تامین سرمایه دماوند ، قند تربت جام، گروه دارویی سبحان ، سیمان خاش ، قند چهار محال، افست، سر مایه گذاری توسعه و عمران استان اردبیل و قند لرستان معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو شرکت سیمانی، دو سهم دارویی، سه نماد قندی به همراه ۸ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0