ایبنا
1400/10/18
14:14
کاهش شاخص کل بورس در نخستین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۷۵۱ واحدی معادل ۰.۰۶ درصدی به یک میلیون و ۳۶۲ هزار و ۳۴۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۸ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۷۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات اولین روز کاری هفته (شنبه هجدهم دی ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۸۶ واحدی معادل ۰.۰۶ درصد به رقم ۳۳۷ هزار و ۲۵۸ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز، با کاهش ۳۳۷ واحدی، عدد ۳۵۹ هزار و ۱۳۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۱۲ واحدی به رقم ۲۲۵ هزار و ۳۳۱ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۰۳ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۳۵ هزار و ۶۸۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۵۷۰ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۳۹ هزار و ۴۳۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۸۱۱۱ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۶۱۴ هزار و ۴۰۵ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، نوری، شاراک و وغدیر با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی خودرو، وبملت، وبصادر و خساپا بیش‌ترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در نخستین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۳۰ هزار و ۷۴۳ نوبت معامله و به ارزش ۲۷ هزار و ۵۱۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین کاهش قیمت متعلق به نماد امین (تامین سرمایه امین) با ۴.۹۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای شسینا، ددام، واتی و غشصفا بود. همچنین نماد معاملاتی غمهرا (تولیدی مهرام) با ۴.۸ درصد، بیشترین افزایش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای خودرو، خگستر، غچین و خکار قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0