بورس پرس
1401/04/04
15:53
معاملات مشکوک یک پتروشیمی و انبوه ساز، دو فلزی، سهم سیمانی + ۱۰ نماد

در روز افت ۱۳ هزار واحدی شاخص، یک پتروشیمی، دو شرکت از گروه فلزات اساسی، یک انبوه ساز، سهم سیمانی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش به خودرویی ها و افزایش عرضه در نمادهای کالایی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۱۳ هزار و ۵۸ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۵۲۰ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۴.۴ و ۴.۶ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی با داد و ستد ۱.۶ میلیارد سهم و سایپا، ایران خودرو ، پارس خودرو به همراه شستا با تقاضای ۵۹۹، ۵۸۸، ۴۸۳ و ۴۷۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۷ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، عمران و توسعه فارس شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۴.۵ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۱۰۴.۵ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های پتروشیمی داراب، تولی پرس ، پرمیت ، روغن نباتی ناب ، فروسیلیس ، بین المللی ساروج بوشهر ، پمپ سازی ایران ، توسعه خدمات دریایی وبندری سینا، نیلی صنعت کرمان، کارخانجات تولیدی شهید قندی، شیمیایی کیمیاگران امروز، پلاستیک شاهین ، کالسیمین و آ س پ ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک پتروشیمی، دو شرکت در گروه فلزات اساسی، یک انبوه ساز، سهم سیمانی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0