بورس۲۴
1401/04/01
17:50
معرفی پرطرفدارترین سهم های بهار ۱۴۰۱

بورس ۲۴ : از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان خرداد ماه و در ۵۷ روز کاری مجموع ارزش معاملات خرد بازار به بیش از ۳۰۸ هزار میلیارد تومان رسید که با توجه به ۵۷روز معاملاتی در این دوره، میانگین ارزش معاملات خرد روزانه بیش از ۵,۳ همت بود...

معرفی پرطرفدارترین سهم های بهار 1401

بورس۲۴ : از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان خرداد ماه و در ۵۷ روز کاری مجموع ارزش معاملات خرد بازار به بیش از ۳۰۸ هزار میلیارد تومان رسید که با توجه به ۵۷ روز معاملاتی در این دوره، میانگین ارزش معاملات خرد روزانه بیش از ۵,۳ همت بود.


اما بررسی ماهانه معاملات بازار نشان می دهد که اردیبهشت ماه بیشترین و خرداد ماه کمترین ارزش معاملات خرد در بازار به ثبت رسیده است ، به طوری که متوسط ارزش معاملات خرد روزانه در فروردین ۵,۵ همت، اردیبهشت ۶,۲ همت و در خرداد ۴,۵ همت بود.


در طول سه ماه اخیر کمترین ارزش معاملات خرد روزانه در خرداد ماه به حدود ۳,۳ همت و بیشترین آن در اردیبهشت با ۸,۴ همت رقم خورد.


تراز پول خرد سه ماهه بازار حدود منفی ۱۰ همت بود که بخش عمده این پول یعنی مبلغی در حدود ۸ همت آن فقط در خرداد ماه از بازار خارج شد. در دوره مشابه سال قبل حقیقی ها بیش از ۱۸,۷ همت نقدینگی از بازار خارج کرده بودند.


در بهار امسال تراز پول خرد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بازار نیز منفی بود و حقیقی ها در مجموع حدود ۴ همت از سرمایه های خود را از این صندوق ها خارج کردند. البته شدت این خروج در خرداد ماه به کمترین مقدار خود رسید و در ماه های فروردین و اردیبهشت تقریبا برابر با هم و بیش از ۱,۸ همت بود.


در این مدت صدرنشین خروج پول خرد صنایع لاستیک و پلاستیک، فلزی، بانکی، صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله، فرآورده های نفتی، بیمه ای، چند رشته ای صنعتی، محصولات کاغذی، خودرو و ساخت قطعات و استخراج کانه های فلزی بودند.


اما در همین دوران صنایع سایر محصولات کانی غیرفلزی، اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، زراعت، اطلاعات و ارتباطات، فعالیت های فرهنگی و ورزشی، عرضه برق، محصولات فلزی، خرده فروشی، واسطه گری های مالی و انبوه سازی توانستند بیشترین سرمایه های خود را جذب خود کنند.


بیشترین خریدهایی که حقیقی ها در این دوره سه ماهه از حقوقی ها داشتند سآبیک، ددانا، فزر، سپید، اسیاتک و وتوصا بودند. صندوق های همای، طلا و اهرم و همچنین نماد تسه با بیشترین اقبال از سوی حقیقی ها همراه شدند.


حقوقی ها تا توانستند پارتا، فملی، پالایش، وبملت، بپاس، شتران، شبندر، چکاپا، کمند و فولاد را از حقیقی ها خریداری کردند.


بورس
بورس
بورس
بورس
بورس
بورس
انتهای خبر

0
0