بورس پرس
1400/11/15
00:00
معاملات مشکوک یک پتروشیمی، ۳ شرکت دارویی، سهم پرحاشیه + ۱۰ نماد

در روز افت ۷۲ واحدی شاخص، یک پتروشیمی، سه شرکت دارویی، سهم پرحاشیه بورسی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش نسبی مثبت آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۷۲ واحدی و ماندگاری در کانال یک میلیون و ۳۰۱ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۴.۴ و ۴.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به تجلی توسعه معادن و فلزات، سایپا، بانک تجارت، ایران خودرو به همراه بانک ملت با تقاضای ۷۱۵، ۶۰۶، ۵۴۳، ۵۳۷ و ۳۷۹ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۱ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، پتروشیمی جهرم شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۲.۷ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۹۳.۲ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های خدمات فنی فولاد یزد ، سر مایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ، تکادو ، مواد اولیه داروپخش، صنعتی پیام، لیزینگ صنعت و معدن ، هلدینگ داروپخش، فارسیت اهواز ، شهد ایران ، سرمایه گذاری اقتصاد نوین، البرز دارو ، آذرآب (سهم پرحاشیه بورسی) ، سیمان داراب و افست، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک پتروشیمی، سه شرکت دارویی، آذرآب به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0