اقتصاد آنلاین
1400/03/26
15:08
بیشترین ارزش معاملات سهام (۲۶خرداد) / حضور خاهن در بین معاملات برتر

امروز معامله‌گرها ۲۴۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و سه درصد از کل سهام گسترش صنایع روی ایرانیان معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی ؛ روز جاری در مجموع بیش از سه هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «خگستر»، «خودرو»، «فولاد» و «خاهن» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.


در آخرین روز هفته معادل ۲۴۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، گسترش سرمایه‌گذاری ایران ‌خودرو پس از معاملاتی به ارزش ۱۵۰میلیارد تومان دوم شد و سهام ایران خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.


سهام درخشان تهران (پدرخش) با افت ۳۳درصدی و سهام قند اصفهان (قصفها) با افت ۳۲درصدی قیمت پس از بازگشایی، کام سهامداران خود را تلخ کردند.


بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که ۵۴۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۴۰۰میلیارد تومانی دوم شد و «فرآورده های نفتی» در جایگاه سوم قرار گرفت.


امروز سه درصد از کل سهام گسترش صنایع روی ایرانیان (فگستر) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۳۳.۴درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در چهار سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۸نماد نخست اختصاص داشت.


بیشترین ارزش معاملات 00.03.26
رتبه بندی ارزش معاملات 00.03.26.gif
انتهای خبر

0
0