ایبنا
1400/10/28
13:30
ریزش ۳۰ هزار واحدی شاخص کل بورس در چهارمین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۰ هزار و ۵۴۰ واحدی معادل ۲.۳۴ درصدی به یک میلیون و ۲۷۵ هزار و ۹۳۱ واحد سقوط کرد. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۲۰ واحدی به ۱۷ هزار و ۶۵۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات چهارمین روز کاری هفته (سه شنبه بیست و هشتم دی‌ماه ۱۴۰۰)، شاهد تداوم روند نزولی همه شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۷۵۶۰ واحدی معادل ۲.۳۴ درصد به رقم ۳۱۵ هزار و ۸۵۳ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۸۰۵۲ واحدی، عدد ۳۳۷ هزار و ۳۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۵۰۶۱ واحدی به رقم ۲۱۱ هزار و ۸۴۵ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۳۹۵۹۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۲۶ هزار و ۶۱۳ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۶۶۴۹ واحد کاهش به رقم ۹۶۶ هزار و ۸۸۵ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۴۸۱۹۷ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۴۶۹ هزار و ۱۶۹ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فارس، کگل، فملی و کچاد با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وپاسار، ونیرو و کمنگنز تاثیر مثبت در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۳۷۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲۹۱ هزار و ۴۱۸ نوبت معامله و به ارزش ۲۸ هزار و ۳۷۶ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین کاهش قیمت متعلق به نماد کمنگنز(معادن‌منگنزایران) با ۴.۶۸ درصد افت و پس از آن، نمادهای وپاسار، ونیرو، کترام و حفارس بود. همچنین نماد معاملاتی وتوکا(سرمایه‌گذاری‌توکافولاد) با ۵ درصد، بیشترین افزایش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای شیراز، فجر، پسهند و ذوب قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0