کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران
1402/08/14
13:44
رشد 17هزار واحدی شاخص کل بورس به گزارش کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، شاخص کل بورس طی معاملات روز جاری ۱۷هزار و ۵۳۶ واحد افزایش یافته و در رقم...

رشد ۱۷هزار واحدی شاخص کل بورسبه گزارش کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، شاخص کل بورس طی معاملات روز جاری ۱۷هزار و ۵۳۶ واحد افزایش یافته و در رقم دو میلیون و ۱۶هزار واحد متوقف شد.


از سویی شاخص کل هم وزن نیز ۵۹۱۶ واحد رشد کرده و رقم ۶۷۸هزار و ۹۲۴واحد را به ثبت رساند. معامله‌گران در این بازار بیش از ۳۱۳هزار معامله به ارزشی بالغ بر ۳۹هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال انجام دادند.


گفتنی است که گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری غدیر، پتروشیمی پردیس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، مخابرات ایران و پتروشیمی شیراز بیشترین تاثیر را روی شاخص کل بورس ایجاد کردند.


علاوه بر این شاخص کل فرابورس نیز ۱۳۱واحد افزایش یافته و رقم ۲۴هزار و ۵۶۹ واحد را به ثبت رساند. لازم به ذکر است که پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پلیمر آریاساسول، تولید نیروی برق دماوند، پتروشیمی تندگویان، صنعتی مینو و تجلی توسعه معادن و فلزات بیشترین تاثیر را بر شاخص کل فرابورس ایجاد کردند.


#گزارش_بازارانتهای خبر

0
0