آکادمی هلاکوئی
1401/05/31
00:39
۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

شاخص S&P ۵۰۰ هفته گذشته پس از دقایقی…

شاخص S&P ۵۰۰ هفته گذشته پس از دقایقی از نشست جولای(تیر) فدرال رزرو به بهبود چهار هفته‌ای خود پایان داد که نشان داد افزایش نرخ بهره بانک مرکزی تا زمانی که تورم کنترل شود ادامه خواهد داشت. اعضای فدرال رزرو گفتند هیچ مدرکی مبنی بر کاهش فشارهای تورمی وجود ندارد.


یکی دیگر از عوامل کاهش دهنده بازار، بیانیه جیمز بولارد(James Bullard)، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس بود که گفت از افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره در نشست سیاست گذاری فدرال رزرو در سپتامبر(شهریور) حمایت می کند.


تضعیف احساسات، S&P ۵۰۰ را در هفته ۱.۲۹ درصد کاهش داد. در ادامه همبستگی نزدیک خود با S&P ۵۰۰، بیت کوین (BTC) نیز در ۱۹ آگوست(۲۸ مرداد) شاهد کاهش شدید بود و احتمالا هفته را با زیان های شدید به پایان خواهد رساند.


آیا گاوها(خریداران) از کف ها برای تجمع در سطوح پایین تر استفاده خواهند کرد؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است رشد کنند را بررسی کنیم.


111111111111 1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

BTC/USDT


بیت کوین در ۱۷ آگوست(۲۶ مرداد) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲,۸۶۴ دلار) و سپس به زیر کانال میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲,۳۱۸ دلار) در ۱۹ آگوست(۲۸ مرداد) رسید.


متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی قرار دارد که نشان دهنده مزیت خرس ها(فروشندگان) است. اگر قیمت نسبت به میانگین‌های متحرک تغییر جهت دهد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی می‌فروشند.


این می تواند احتمال شکست زیر خط حمایت کانال را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، منطقه حمایتی حیاتی ۱۸۶۲۶ تا ۱۷۶۲۲ دلار ممکن است مورد برخورد قرار گیرد.


برای جلوگیری از این وضعیت، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ببرند و حفظ کنند. اگر این کار را انجام دهند، جفت ارز BTC/USDT می تواند به سمت خط مقاومت کانال افزایش یابد.


2222222 2 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

خریداران به شدت از خط حمایت کانال دفاع می کنند، اما میانگین های متحرک نزولی و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که سطوح بالاتر احتمالا فروش خرس ها را جذب می کند.


اگر قیمت از سطح فعلی یا ۲۰-EMA کاهش یابد، احتمال شکست در زیر کانال افزایش می‌یابد. اگر این اتفاق بیفتد، حرکت نزولی ممکن است افزایش یابد و جفت ارز به سمت ۱۸۶۲۶ دلار کاهش یابد.


اولین نشانه قدرت شکستن بالای ۲۰-EMA خواهد بود. چنین حرکتی نشان می دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد که این می تواند چشم انداز رالی را به ۵۰-SMA بهبود بخشد.


333333333333 1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

BNB/USDT


بایننس کوین (BNB) از مقاومت بالای ۳۳۸ دلار رد شد، اما گاوها با موفقیت از حمایت قوی در ۲۷۵ دلار دفاع کردند. این نشان دهنده احساسات مثبت است زیرا گاوها به کاهش قیمت ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می کنند.


بهبود ممکن است با مقاومت در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰۱ دلار) مواجه شود. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد جفت ارز BNB/USDT را به زیر ۲۷۵ دلار کاهش دهند. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می دهد که این جفت ارز ممکن است برای مدتی در محدوده رنج(range ) بزرگی بین ۱۸۳ تا ۳۳۸ دلار نوسان داشته باشد.


برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این جفت ارز ممکن است تا ۳۳۸ دلار افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند الگوی سر و شانه های صعودی را تکمیل کند. این می تواند یک رالی را تا ۴۱۳ دلار و سپس به هدف الگوی ۴۹۳ دلار آغاز کند.


444444444444 1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

۲۰-EMA در نمودار ۴ ساعته شروع به افزایش کرده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است، که نشان می دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد. اگر قیمت بالاتر از ۲۰-EMA حفظ شود، این جفت ارز می تواند تا ۵۰-SMA افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می‌تواند احتمال رالی را تا ۳۳۸ دلار افزایش دهد.


برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، جفت ارز می‌تواند دوباره تا سطح حمایت بحرانی ۲۷۵ دلار سقوط کند. اگر این سطح شکسته شود، این جفت ارز الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل می کند و تا ۲۴۰ دلار کاهش می یابد.


55555555 1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

EOS/USDT


EOS ستاپ معکوس سر و شانه صعودی را شکل داده است. خریداران در ۱۷ آگوست قیمت را به بالای مقاومت ۱.۴۶ دلار رساندند، اما شدو بلند روی کندل روزانه فروش قوی در سطوح بالاتر را نشان می دهد.


خرس‌ها قیمت را به زیر سطح شکست ۱.۴۶ دلار در ۱۹ آگوست بازگرداندند، اما علامت مثبت این است که خریداران اجازه ندادند جفت ارز EOS/USDT زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۲ دلار) باقی بماند. این نشان می دهد که سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند.


اگر گاوها قیمت را بالای ۱.۴۶ دلار حفظ کنند، حرکت مثبت می تواند افزایش یابد و جفت ارز ممکن است تا ۱.۸۳ دلار افزایش یابد. اگر این مقاومت نیز کاهش یابد، رالی می تواند به هدف الگوی ۲.۱۱ دلار گسترش یابد.


اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱.۲۴ دلار برسد، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود. سپس این جفت ارز می تواند به SMA ۵۰ روزه (۱.۱۷ دلار) کاهش یابد.


111111111 1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

صعود به بالای ۱.۴۶ دلار در ۱۷ آگوست، RSI را در نمودار ۴ ساعته به سطوح بسیار بیش از حد خرید سوق داد. این ممکن است خریداران کوتاه مدت را وسوسه کند که سیو سود کنند، که قیمت را به حمایت قوی در ۱.۲۴ دلار رساند. گاوها نزول را تا این سطح خریداری کردند و دوباره جفت ارز را به بالای مقاومت بالای قیمت ۱.۴۶ دلار رساندند.


این جفت ارز اکنون می تواند تا ۱.۵۶ دلار و سپس به مقاومت مهم ۱.۸۳ دلار صعود کند. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و از میانگین های متحرک پایین بیاید، نشان می دهد که این جفت ارز می تواند برای چند روز در محدوده رنج باقی بماند.


222222222 4 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

QNT/USDT


مجموعه ای از اوج های بالاتر و پایین تر نشان می دهد که کوانت(QNT) در یک روند صعودی کوتاه مدت است. گاوها کمی در SMA ۵۰ روزه (۱۰۰ دلار) خریداری کردند و در تلاش هستند تا حرکت صعودی را از سر بگیرند.


اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱۱ دلار) باقی بماند، نشان می دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. جفت ارز QNT/USDT می تواند ابتدا تا ۱۲۴ دلار افزایش یابد و سپس مقاومت مهم را در ۱۳۳ دلار دوباره تست کند. اگر گاوها این مقاومت را برطرف کنند، جفت ارز می تواند به منطقه مقاومت بین ۱۵۴ تا ۱۶۲ دلار صعود کند.


بر خلاف این فرض، اگر قیمت نتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، نشان می دهد که معامله گران ممکن است موقعیت های خود را ببندند. خرس ها باید قیمت را به زیر ۹۸ دلار کاهش دهند تا قدرت بیشتری را به دست آورند و شروع یک اصلاح عمیق تر به ۷۹ دلار را نشان دهند.


33333333 3 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز در داخل یک الگوی گوه(wedge) در حال سقوط اصلاح شده است. خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت الگو بردند اما نتوانستند شکست را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.


اگر قیمت زیر ۵۰-SMA حفظ شود، این جفت ارز می تواند به سمت ۲۰-EMA برود. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که روند کوتاه مدت به نفع خریداران تغییر کرده است.


شکستن و بسته شدن بالای ۱۱۸ دلار می تواند نشان دهد که فاز اصلاحی ممکن است به پایان رسیده باشد. برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برود، ممکن است جفت ارز به ۱۰۰ دلار کاهش یابد.


44444444 2 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

CHZ/USDT


چیلیز(CHZ) در ۱۸ آگوست(۲۷ مرداد) به ۰.۲۳ دلار افزایش یافت که RSI را به اعماق منطقه خرید بیش از حد سوق داد. این ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سیو سود کنند و قیمت را به زیر سطح شکست ۰.۲۰ دلار بازگرداند.


یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها تلاش می کنند از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۷ دلار) دفاع کنند و قیمت را به بالای ۰.۲۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند که احتمال ریتست ۰.۲۳ دلار را افزایش می دهد. اگر گاوها این مقاومت را برطرف کنند، جفت ارز CHZ/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۰.۲۶ دلار افزایش یابد.


برخلاف این فرض، اگر قیمت نتواند به بالای ۰.۲۰ دلار برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی می‌فروشند. اگر خرس‌ها جفت ارز را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قرار دهند، قدرت میگیرند. سپس این جفت ارز می تواند به SMA ۵۰ روزه (۰.۱۳ دلار) کاهش یابد.


55555555 2 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها در تلاش برای دفاع از خط روند صعودی هستند، اما بهبود با مقاومت قوی در میانگین متحرک مواجه است. میانگین های متحرک یک تقاطع نزولی را در نمودار ۴ ساعته تکمیل کردند و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای فروشندگان است.


اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند صعودی برسد، فروش ممکن است تشدید شود و ممکن است جفت ارز به ۰.۱۶ دلار و سپس به ۰.۱۴ دلار کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها همچنان در کنترل هستند.


در عوض، اگر قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک بشکند، گاوها سعی خواهند کرد جفت ارز را به ۰.۲۱ دلار برسانند و بعدا مقاومت را در ۰.۲۳ دلار به چالش بکشند.


6666666666 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.


منبع: cointelegraphانتهای خبر

0
0