رمزارز نیوز
1401/11/17
11:52
۵ ارز دیجیتالی که می‌توانند این هفته رالی صعودی خود را از سر بگیرند!

پس از صعود چشمگیر قیمت ارزهای دیجیتال در ماه ژانویه، به نظر می‌رسد که این کلاس دارایی در ماه فوریه وقفه کوتاهی… مطالعه مطلب ...

پس از صعود چشمگیر قیمت ارزهای دیجیتال در ماه ژانویه، به نظر می‌رسد که این کلاس دارایی در ماه فوریه وقفه کوتاهی را ایجاد کرده و اکنون برای ادامه فعالیت صعودی خود آماده می‌شود. این یک نشانه مثبت است؛ زیرا رالی‌های عمودی به ندرت پایدار هستند. در واقع، یک افت جزئی می‌تواند خریدهای هیجانی را خنثی کرده و فرصتی را برای سرمایه‌گذاران بلندمدت فراهم کند تا ذخایر خود را افزایش دهند.


به گزارش سایت کوین تلگراف، مارک یوسکو (Mark Yusko)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Morgan Creek Capital Management، در اظهارات اخیر خود می‌گوید: «تابستان ارزهای دیجیتال می‌تواند از سه ماهه دوم سال جاری آغاز شود.» او انتظار دارد که اگر فدرال رزرو ایالات متحده اعلام کند که افزایش نرخ بهره را کاهش داده یا متوقف می‌کند، دارایی‌های پرریسک صعودی شوند. یکی دیگر از کاتالیزورهای بالقوه صعودی برای بیت کوین، نصف شدن پاداش بلاک آن (هاوینگ) در سال ۲۰۲۴ است.


در ادامه، نمودار ۵ ارز دیجیتالی را که می‌توانند در کوتاه‌مدت عملکرد بهتری نسبت به سایر رمزارزها داشته باشند، با هم بررسی می‌کنیم.


۱. بیت کوین

قیمت بیت کوین از زمان رسیدن به ۲۴،۲۵۵ دلار در ۲ فوریه به تدریج اصلاح شده است. این نشان‌دهنده برداشت سود توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت است. در حال حاضر، قیمت در منطقه حمایتی قوی بین ۲۲،۸۰۰ دلار تا ۲۲،۲۹۲ دلار قرار گرفته و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲،۴۳۶ دلار) نیز در این منطقه قرار دارد. از این رو، انتظار می‌رود که خریداران با تمام توان از این منطقه دفاع کنند.


۵ ارز دیجیتالی که می‌توانند این هفته رالی صعودی خود را از سر بگیرند!

نمودار روزانه BTC/USDT. شیب رو به بالای متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو مثبت نشان می‌دهد که گاوها دارای برتری هستند. اگر قیمت از این منطقه حمایتی افزایش یابد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد جفت BTC/USDT را به ۲۵ هزار دلار برسانند. انتظار می‌رود که این سطح به عنوان یک مقاومت بزرگ عمل کند.


در مسیر نزولی، کاهش قیمت به زیر منطقه حمایتی ممکن است عقب‌نشینی عمیق‌تری را آغاز کند. در چنین شرایطی، این جفت می‌تواند ابتدا به ۲۱،۴۸۰ دلار کاهش یابد و اگر این حمایت هم از دست برود، توقف بعدی ممکن است میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۹،۵۷۲ دلار) باشد.


۲. اتریوم

در چند روز گذشته، اتریوم نزدیک به مقاومت ۱،۶۸۰ دلار معامله شده است. معمولا یک ادغام فشرده در نزدیکی یک مقاومت، افزایش قیمت به سمت بالا را به همراه دارد.


۵ ارز دیجیتالی که می‌توانند این هفته رالی صعودی خود را از سر بگیرند!

نمودار روزانه ETH/USDT. در حالی که شیب رو به بالای متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱،۵۸۶ دلار) نشان‌دهنده مزیتی برای خریداران است، واگرایی منفی در RSI نشان می‌دهد که گاوها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. در صورتی که گاوها بخواهند همچنان کنترل بازار را در دست باشند، باید قیمت را به بالای ۱،۶۸۰ دلار افزایش دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت ETH/USDT ممکن است تا ۱،۸۰۰ دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر گاوها اجازه ندهند که قیمت به زیر ۱،۶۸۰ دلار سقوط کند، ممکن است رالی به سمت ۲ هزار دلار ادامه داشته باشد.


در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، جفت ETH/USDT ممکن است تا ۱،۵۰۰ دلار سقوط کند. این یک سطح حمایتی مهم است که باید مراقب آن بود؛ زیرا یک جهش در اینجا می‌تواند این جفت را در محدوده بین ۱،۵۰۰ دلار تا ۱،۶۸۰ دلار حفظ کند. از سوی دیگر، اگر حمایت ۱،۵۰۰ دلاری از دست برود، احتمال سقوط اتریوم تا ۱،۳۵۲ دلار افزایش می‌یابد.


۳. توکن صرافی اوکی‌ایکس (OKB)

در حالی که بیشتر ارزهای دیجیتال بسیار پایین‌تر از اوج قیمتی خود معامله می‌شوند، OKB در ۶ فوریه به رکورد تاریخی جدیدی دست یافت. این نشان می‌دهد که گاوها کنترل اوضاع را به دست دارند.


۵ ارز دیجیتالی که می‌توانند این هفته رالی صعودی خود را از سر بگیرند!

نمودار روزانه OKB/USDT. برخی از معامله‌گران ممکن است در نزدیکی مقاومت ۴۴٫۳۵ دلار اقدام به برداشت سود کنند؛ چون انتظار می‌رود که این سطح به عنوان یک مقاومت بزرگ عمل کند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید، اما از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۷ دلار) بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها به خرید در افت قیمت ادامه می‌دهند. این موضوع می‌تواند احتمال صعود قیمت به بالاتر از ۴۵ را افزایش دهد. در چنین شرایطی، جفت OKB/USDT می‌تواند ابتدا به ۵۰ دلار و پس از آن به ۵۸ دلار افزایش یابد.


در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال خروج از موقعیت‌های خود هستند. در این صورت، این جفت ممکن است به ۳۴ دلار و بعدا به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۰ دلار) سقوط کند.


۴. الگوراند

رالی بهبود الگوراند در ۳ فوریه به ۰٫۲۷ دلار رسید. اگرچه خرس‌ها از این سطح دفاع کردند، اما گاوها هم عقب‌نشینی نکردند. این نشان می‌دهد که گاوها انتظار دارند رالی بهبود ادامه یابد.


۵ ارز دیجیتالی که می‌توانند این هفته رالی صعودی خود را از سر بگیرند!

نمودار روزانه ALGO/USDT. شیب رو به بالای متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۲۴ دلار) و قرار داشتن RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها دست بالا را دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یابد، احتمال صعود به بالای ۰٫۲۷ دلار افزایش می‌یابد. در این صورت، جفت ALGO/USDT می‌تواند حرکت افزایشی خود را تا ۰٫۳۱ دلار ادامه دهد، جایی که خرس‌ها ممکن است مقاومت قوی‌ای را از خود نشان دهند.


اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، اما از ۰٫۲۷ دلار جهش کند، نشان می‌دهد که روند نزولی ممکن است در کوتاه‌مدت به پایان برسد. در چنین شرایطی، این جفت می‌تواند تا ۰٫۳۸ دلار صعود کند. در مقابل، اگر جفت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۰٫۲۳ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه‌مدت باطل خواهد شد. در این صورت، این جفت ممکن است به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰٫۲۱ دلار) سقوط کند.


۵. تتا نتورک

تتا نتورک در تاریخ ۱ فوریه، سطح بریک آوت را با موفقیت دوباره آزمایش کرد که نشان می‌دهد گاوها خط روند نزولی را به حمایت تبدیل کرده‌اند.


۵ ارز دیجیتالی که می‌توانند این هفته رالی صعودی خود را از سر بگیرند!

نمودار روزانه THETA/USDT. اکنون گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سطح مقاومت ۱٫۲ دلاری برسانند. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع کوچک عمل کند، اما اگر گاوها عقب‌نشینی نکنند، جفت THETA/USDT می‌تواند حرکت صعودی خود را تا ۱٫۳۴ دلار ادامه دهد. این یک سطح مهم است که خرس‌ها از آن دفاع خواهد کرد؛ چون اگر این مقاومت هم سقوط کند، این جفت می‌تواند تا ۱٫۶۵ دلار افزایش یابد.


اگر خرس‌ها بخواهند گاوها را متوقف کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در این صورت، این جفت می‌تواند به ۰٫۹۷ دلار و سپس تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰٫۸۹ دلار) سقوط کند.


انتهای خبر

0
0