اقتصاد آنلاین
1400/05/05
17:55
گزارش روزانه صندوق های ETF ( ۵مرداد۱۴۰۰) / اعتماد مجددا در صدر ارزش معاملات صندوق ها قرار گرفت

در بورس امروز ۷۰میلیارد تومان دارا یکم و ۱۰۵میلیون تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۳۸۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقوقی در این صندوق‌ها ۱۵۵میلیارد تومان بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید


اقتصاد آنلاینهانا پاکمند ؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق اعتماد آفرین پارسیان با ارزش ۲۵۳میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق با درآمد ثابت کمند بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کیان نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.


حقیقی‌ها بیش از ۶میلیارد تومان واحدهای صندوق با درآمد ثابت کیان را از حقوقی‌ها خریدند (چهار درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق امین یکم فردا نماد (امین یکم) را به ارزش بیش از ۴۱میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۷درصد معاملات).


دارندگان پشتوانه سکه طلای کیان (گوهر) رشد ۲.۵درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) با زیان ۲.۶درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۸.۱درصد) در رابطه با صندوق پاداش سهامداری توسعه یکم با نماد (سپاس) در تابلو معاملات نقش ببندد.


دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم حدود ۷۵۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۱۳درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.


از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود دو هزار و ۷۳۰میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۲.۶درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای زر افشان اختصاص یافت.


کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به بیش از رقم هزار و ۳۸۰میلیارد تومان رسید و خروج پول حقوقی ۹۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود پنج هزار و ۳۴۵میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقوقی بیش از ۱۵۵میلیارد تومان بود.


برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

Image 1
Image 2

انتهای خبر

0
0