رمزارز نیوز
1402/05/31
17:00
مقصر ریزش قیمت بیت کوین مشخص شد!

گزارشی از CoinShares نشان می‌دهد که تاخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در تصمیم‌گیری در مورد… مطالعه مطلب ...

گزارشی از CoinShares نشان می‌دهد که تاخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در تصمیم‌گیری در مورد تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) باعث ریزش قابل توجه این ارز دیجیتال شده است.


این گزارش بیان می‌کند که ناامیدی از تصمیمات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بر احساسات بازار تاثیر گذاشته است. هفته قبل، پس از سه هفته خروج نقدینگی از بیت کوین، ۲۷ میلیون دلار ورودی ثبت شد.


با این حال، طی هفته گذشته، بیت کوین نقدینگی خروجی خالص منفی را تجربه کرد که مجموعا ۴۲ میلیون دلار بود که جریان ورودی هفته قبل را معکوس کرد. بر اساس این گزارش، معاملات شورت بیت کوین نیز تقریبا برای هفدهمین هفته متوالی شاهد خروجی بود.

sec-bitcoin-etf-approval-delay-bitcoin-outflow

روند کلی دارایی‌های دیجیتال نیز نسبت به هفته قبل تغییر کرده است. در حالی که هفته قبل شاهد ورود ۲۹ میلیون دلار نقدینگی به بازار بودیم که عمدتا به دلیل ضعیف‌تر تورم ایالات متحده، اندکی کمتر از پیش‌بینی‌ها بود، هفته جاری جریان خروجی قابل‌توجه ۵۵ میلیون دلاری را نشان داد. از سوی دیگر، اتریوم که در هفته گذشته ۲.۵ میلیون دلار ورود نقدینگی داشت، ۹ میلیون دلار خروج را تجربه کرد.


علاوه بر بیت کوین و اتریوم، سه ارز دیجیتال دیگر در بین ۲۰ ارز برتر از نظر ارزش بازار در هفته منتهی به ۱۸ آگوست خروجی داشتند. پالیگان، لایت کوین و پولکادات به ترتیب شاهد خروجی ۰.۹ میلیون دلار، ۰.۶ میلیون دلار و ۰.۵ میلیون دلار بودند.


با این حال، ریپل که از نظر ارزش بازار در رتبه پنجم قرار دارد، پس از پایان یک دعوای حقوقی ۲.۵ ساله با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، که این ارز دیجیتال را در صورت فروش به سرمایه‌گذاران فردی یک اوراق بهادار نمی‌دانست، هفته به هفته جریان‌های ورودی را تجربه کرد.


تاخیرها و عدم قطعیت‌های پیرامون تصمیمات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد محصولات مرتبط با ارزهای دیجیتال همچنان بر احساسات بازار و جریان سرمایه‌گذاری در فضای رمزارزها تاثیر می‌گذارد.


در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

انتهای خبر

0
0