رمزارز نیوز
1403/04/18
11:54
قیمت بیت‌‌کوین دوباره ریخت، ولی این ۴ آلت‌کوین هنوز شانس صعود دارند!

طی ۲۴ ساعت گذشته، نبرد سختی بین گاوها و خرس‌های بیت کوین در جریان بوده است. خریداران سعی کردند قیمت را در محدوده جانبی ۵۶۵۵۲ تا ۷۳۷۷۷ دلار نگه دارند، در حالی که خرس‌ها تلاش داشتند…

طی ۲۴ ساعت گذشته، نبرد سختی بین گاوها و خرس‌های بیت کوین در جریان بوده است. خریداران سعی کردند قیمت را در محدوده جانبی ۵۶۵۵۲ تا ۷۳۷۷۷ دلار نگه دارند، در حالی که خرس‌ها تلاش داشتند آن را کاهش دهند. طی این نبرد، فروشندگان موفق شدند قیمت بیت کوین را تا ۵۴۴۲۴ دلار کاهش دهند، اما رسیدن قیمت به این سطح باعث جذب دوباره گاوها و بهبود قیمت این ارز دیجیتال تا ۵۵۷۵۴ دلار شد.


سقوط اخیر قیمت بیت کوین همچنین باعث تشدید فروش چندین آلت‌کوین دیگر شده و تنها تعداد کمی از آنها توانسته‌اند سطوح حمایتی خود را حفظ کنند. اگر بیت کوین بار دیگر تا ۶۰ هزار دلار افزایش یابد، قیمت این آلت‌کوین‌ها نیز بهبود خواهد یافت. اما سطوح مقاومتی کلیدی در مسیر بهبود قیمت ارزهای دیجیتال کدامند؟ در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.


بیت کوین

قیمت بیت کوین (BTC) در ۵ جولای به زیر سطح حمایت ۵۶۵۵۲ دلار سقوط کرد و به ۵۴۴۲۴ دلار رسید. با این حال، با حضور دوباره گاوها در بازار، قیمت این رمزارز تا ۵۵۷۵۴ دلار بهبود پیدا کرد. در صورتی که خرس‌ها بار دیگر کنترل بازار را در دست بگیرند، احتمال کاهش قیمت تا ۵۳۴۸۵ دلار و سپس، تا حمایت ۵۰ هزار دلار وجود دارد.


وضعیت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۱۲۳۱ دلار) نشان‌دهنده برتری نسبی خرس‌ها است، اما واگرایی مثبت شاخص قدرت نسبی (RSI) از کاهش قدرت آن‌ها حکایت دارد. خریداران باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ برسانند تا روند جانبی بیت کوین بین ۵۶۵۵۲ دلار و ۷۳۷۷۷ دلار، برای مدت طولانی‌تری ادامه یابد.


سولانا

قیمت سولانا (SOL) در حال تشکیل یک الگوی مثلث نزولی است که با شکست و رسیدن به زیر ۱۱۶ دلار تکمیل خواهد شد. در این میان، تشکیل واگرایی مثبت توسط اندیکاتور RSI یک مزیت جزئی برای گاوها است که از کاهش احتمالی فشار فروش حکایت دارد.


اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۱ دلار) برسانند، جفت ارز SOL/USDT می‌تواند تا میانگین متحرکت ساده ۵۰ روزه (۱۵۳ دلار) و سپس، تا خط روند نزولی صعود کند.

btc-recovery-fail-alts-potential-rally

در مقابل، اگر قیمت پس از برخورد با مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و به زیر ۱۱۶ دلار برسد، الگوی نزولی کامل و سطح حمایت ۸۰ دلار آزمایش خواهد شد.


پولکادات

قیمت پولکادات (DOT) در تاریخ ۵ جولای به ۴.۹۱ دلار سقوط کرد، اما شدوی بلند کندل آن نشان می‌دهد که خریداران با قدرت در سطوح پایین از آن حمایت می‌کنند. گاوها در تاریخ ۶ جولای به خرید خود ادامه دادند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۰۸ دلار) رساندند.


چنانچه خریداران بر مقاومت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶.۵۴ دلار) غلبه کنند، جفت ارز DOT/USDT ممکن است تا ۷.۲۹ دلار و پس از آن، تا ۷.۷۷ دلار صعود کند.

btc-recovery-fail-alts-potential-rally

در مقابل، اگر پولکادات در شکستن مقاومت یاد شده ناموفق باشد، خرس‌ها قیمت را به حمایت ۵.۳۸ دلار و سپس، به ۴.۹۱ دلار خواهند رساند.


نیر پروتکل

نیر پروتکل (NEAR) طی چند روز گذشته بین ۴.۲۸ تا ۸.۵۸ دلار معامله شده است. خرس‌ها در ۵ جولای قیمت را به زیر سطح حمایت این منطقه رساندند، اما نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند. اگرچه روند نزولی خطوط میانگین متحرک، قدرت نسبی خرس‌ها را نشان می‌دهد، واگرایی مثبت در اندیکاتور RSI از احتمال کاهش فشار فروش حکایت دارد.


در صورتی که خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۱۷ دلار) برسانند، جفت ارز NEAR/USDT تا ۵.۶۳ دلار و سپس، تا ۶.۱۱ دلار افزایش خواهد یافت.

btc-recovery-fail-alts-potential-rally

از طرف دیگر، در صورت نزول به زیر ۴ دلار، قیمت تا ۳.۵۰ و سپس، تا ۳ دلار کاهش پیدا خواهد کرد.


کاسپا

کندل قیمت کاسپا (KAS) در تاریخ ۲۹ ژوئن بالاتر از مقاومت ۰.۱۹ دلار بسته شد، اما شکست این سطح مقاومت پایدار نبود و خرس‌ها دوباره قیمت را کاهش دادند. قیمت در ۳۰ ژوئن نزول کرد، اما در ۵ جولای با رسیدن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۵ دلار) حمایت شد.


خریداران اکنون در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۷ دلار) نگه دارند. موفقیت آن‌ها در این امر نشان‌دهنده پایان اصلاح قیمت خواهد بود و می‌تواند منجر به صعود قیمت تا ۰.۱۹ دلار شود.

btc-recovery-fail-alts-potential-rally

از طرفی، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه‌مدت باطل شده و سطوح حمایتی ۰.۱۳ دلار و ۰.۱۰ دلار دوباره آزمایش خواهند شد.


انتهای خبر

0
0