رمزارز نیوز
1401/06/27
11:00
آیا روند صعودی تاریخی بیت کوین در ماه اکتبر تکرار می‌شود؟

داده‌های قیمتی بیت کوین در ماه جاری نشان می‌دهند که این ارز دیجیتال همان روندی را دنبال می‌کند که در دهه گذشته… مطالعه مطلب ...

داده‌های قیمتی بیت کوین در ماه جاری نشان می‌دهند که این ارز دیجیتال همان روندی را دنبال می‌کند که در دهه گذشته دنبال کرده است. به طور کلی، حرکت قیمتی بیت کوین در ماه سپتامبر اغلب نزولی بوده و این ماه هم تفاوتی با این رویه نداشته است.


به گزارش سایت بیت کوین نیوز، بر اساس داده‌های تاریخی، ۳۳۰۳ روز پیش، قیمت بیت کوین از ۲۴۰ دلار در هر واحد به ۱۳۸ دلار در هر بیت کوین در ۱ سپتامبر ۲۰۱۳ کاهش یافت. قیمت بیت کوین در سپتامبر ۲۰۱۴ نیز نزولی بود؛ زیرا جفت ارز بیت کوین به دلار این ماه را با قیمت ۴۸۲.۲۸ دلار آغاز کرد. ارزش بیت کوین در آن ماه با ۲۱.۷۹ درصد کاهش به ۳۷۷.۱۸ دلار در پایان سپتامبر ۲۰۱۴ رسید.


نمودار ۳۰ روزه بیت کوین/ دلار آمریکا. به طور مشابه در سپتامبر سال ۲۰۱۵، ارزش بیت کوین که در اول ماه بالا بود، طی ۳۰ روز این ماه کاهش یافت. یا در سال ۲۰۱۶، ارزش بیت کوین در سپتامبر ۱.۴۱ درصد کاهش یافت و در سپتامبر ۲۰۱۷ نیز قیمت بیت کوین در آن ماه در بازه زمانی ۳۰ روزه، ۱۹.۶۴ درصد کاهش پیدا کرد. در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ نیز، ارزش دلاری بیت کوین ۸.۸۹ درصد کاهش یافت. بیت کوین در سپتامبر ۲۰۱۹ هم تقریبا ۱۶.۹۴ درصد از ارزش خود را از دست داد. تنها سپتامبر ۲۰۲۰ ماه مناسبی برای بیت کوین بود؛ زیرا قیمت صعودی باقی ماند و ۴.۸۱ درصد در برابر دلار آمریکا در آن زمان افزایش یافت.


بیشتر مردم اتفاقی را که در سال ۲۰۲۱ رخ داد را به خاطر می‌آورند؛ زیرا قیمت بیت‌کوین پایین بود و احساسات نزولی جامعه را در سپتامبر گذشته فرا گرفت. در حالی که بیت کوین در سپتامبر ۲۰۲۱ کاهش داشت، قیمت در اکتبر دوباره افزایش یافت و در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت تاریخی خود رسید. دهه آخر ماه نزولی سپتامبر ۲۰۲۲ باعث شده است تا معامله‌گران در اندیشه این باشند که قیمت صعودی خواهد شد و خریداران می‌توانند قیمت را احیا کنند. الگوهای دهه گذشته نشان می‌دهند که اگرچه ماه سپتامبر معمولا نزولی است، اما در مقابل، ماه اکتبر اغلب صعودی است.


علاوه بر این، قیمت بیت کوین در دو هفته گذشته پس از یک جهش کوتاه که قبل از Merge اتریوم رخ داد، کاهش یافته است. Jim Wyckoff، تحلیلگر بازار در اظهارات جدید خود خاطرنشان کرد که بازارهای بیت کوین آرام و در حال تحکیم هستند. وی توضیح داد:


پرایس اکشن بیت کوین نوسان خاصی را نشان نداده و زور هیچکدام از خریداران و فروشندگان در کوتاه مدت به یک دیگر نمی‌چربد.


این تحلیلگر افزود:


حرکت قیمت به سمت سطوح بالاتر از مقاومت پیش رو، نشان‌دهنده قدرت بیشتر خریداران خواهد بود.


با این حال، بازار رمزارزها در طول ۱۲ ماه گذشته یا بیشتر وابستگی تنگاتنگی با بازار سهام ایالات متحده داشته است و هفته آینده انتظار می‌رود که فدرال رزرو نرخ بهره پایه را ۷۵ واحد دیگر افزایش دهد. این موضوع کاملا می‌تواند قیمت بیت کوین را یک بار دیگر و به صورت پیاپی کاهش دهد. این احتمال نیز وجود دارد که در ماه اکتبر، همانطور که الگوهای قیمتی در گذشته نشان داده‌اند، جهش مجدد قیمتی محقق شود.


انتهای خبر

0
0