بورس۲۴
1401/06/13
19:45
پیش بینی بورس فردا ؛آیا روز بهتری در راه است؟

با وجود آن که وضعیت تقاضا در نمادهای بزرگ تا حدودی بهتر شده بود، اما شاخص کل که در طی معاملات روندی نوسانی داشت، در نهایت بدون تغییر محسوسی نسبت به روز گذشته به کار خود پایان داد. در سمت دیگر به لطف فعالیت بیشتر خریداران در نمادهای کوچک و متوسط همچون زراعی ها، انبوه سازی ها، رایانه ای ها، کاشی و سرامیک، رایانه ای ها، برخی سیمانی ها و ... شاخص هم وزن عملکرد بهتری داشت و با رشد حدود ۹۵۰ واحدی روبرو شد. ارزش معاملات چنگی به دل نزد و با افت حدود ۲۰ درصدی به حدود ۲۲۰۰ میلیارد تومان رسید. روند خروج نقدینگی از سوی حقیقی ها نیز ادامه یافت...

پیش بینی بورس فردا ؛آیا روز بهتری در راه است؟

بورس۲۴ : امروز معاملات متعادل، آرام و کم رمقی را در بازار سهام شاهد بودیم. به گونه ای که مطابق انتظار از حجم عرضه ها کاسته شده و خبری از عرضه های سنگین و جو منفی و هیجانی دیروز نبود.


با این حال با وجود آن که وضعیت تقاضا در نمادهای بزرگ تا حدودی بهتر شده بود، اما شاخص کل که در طی معاملات روندی نوسانی داشت، در نهایت بدون تغییر محسوسی نسبت به روز گذشته به کار خود پایان داد. در سمت دیگر به لطف فعالیت بیشتر خریداران در نمادهای کوچک و متوسط همچون زراعی ها، انبوه سازی ها، رایانه ای ها، کاشی و سرامیک، رایانه ای ها، برخی سیمانی ها و ... شاخص هم وزن عملکرد بهتری داشت و با رشد حدود ۹۵۰ واحدی روبرو شد. ارزش معاملات چنگی به دل نزد و با افت حدود ۲۰ درصدی به حدود ۲۲۰۰ میلیارد تومان رسید. روند خروج نقدینگی از سوی حقیقی ها نیز ادامه یافت.


به نظر می رسد که شرایط به گونه ای است که غیر از روزهایی که بازار دچار جو مثبت یا هیجان منفی موقتی به واسطه اخبار می شود، هم خریداران و هم فروشندگان ترجیح می دهند فعلا منتظر مانده و احتیاط کنند یا به نوعی اقدام به خرید در نمادهای کوچک و متوسط که گزینه های کم ریسک تری هستند، بکنند. به نوعی این ابهام نسبت به آینده پارامترهای موثر بر بازار و البته تداوم سیاست های اقتصادی نه چندان مناسب از جمله بحث قیمت گذاری دستوری در صنایع، سرمایه گذاران را محتاط و مردد کرده است. به هر حال امروز مشاور تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین طی اظهاراتی بیان داشت که ایران صبور خواهد بود و ابهامات یا خلاهای متن را نمی پذیرد. باید دید بالاخره اخبار مذاکرات، طی روزهای آتی بازار را به کدام سمت سوق خواهدداد.


حال به نظر می رسد که با وجود ابهامات موجود، چنانچه اخبار امیدبخشی پیرامون برجام یا صنایعی مثل خودرویی ها منتشر نشود، فعلا تغییر چندانی در روند معاملات مشاهده نکرده و معامله گران همچنان با احتیاط بازار را نظاره کنند.


مشاهده چشم انداز بورس فردا

انتهای خبر

0
0