بورس۲۴
1403/04/20
17:02
مجمع نفت ایرانول ۹۵۰ تومان سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به دوره مالی سال ۱۴۰۲ نفت ایرانول روز چهارشنبه (۲۰ تیر)، با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شد.

بورس۲۴ : مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به دوره مالی سال ۱۴۰۲ نفت ایرانول روز چهارشنبه (۲۰ تیر)، با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شد.


مجمع نفت ایرانول ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سود قابل تقسیم داشت که از این میزان یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تقسیم شد و به ازای هر سهم شرانل ۹۵۰ تومان تعلق گرفت.


مهم ترین موارد مطرح شده در این مجمع به شرح زیر است:


*پروژه بهبود راندمان واحد موم گیری پالایشگاه تهران آماده افتتاح است.


*بر همین اساس در فاز یک این پروژه سالانه ۱۱ میلیون لیتر افزایش تولید روغن پایه از محصولات اسلاک وکس، گرفته شده و وکس باقی مانده نیز با کیفیت بهتر مواجه خواهد شد که سالانه بالغ بر ۴ میلیون دلار سودآوری برای شرکت دارد.


*ظرفیت اسمی این محصول با افزایش ۱۱ میلیون لیتر روغن پایه و کاهش ۱۱ میلیون لیتر وکس بوده و ظرفیت عملی بهره برداری از محصول افزایش ۱۱ میلیون لیتر روغن پایه و کاهش ۱۱ میلیون لیتر وکس به شمار می رود


*چهار محصول جدید به بازار عرضه شد.


*شرانل در تولید ظروف به خودکفایی می رسد.


*اولین قالب جدید شروع پلاستیکی ساخته شد و ۱۲ محصول با ظروف پلاستیکی عرضه می شود.


*طرح یوتیلیتی تهران حدود ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد که با انجام طرح جدید این میزان کاهش می یابد.


*شرانل طی دوره مالی ۱۴۰۲ برای خرید مواد داخلی خود ۹۵.۰۷۱.۱۲۹ میلیون ریال (۲۱ درصد رشد) و برای خرید مواد مصرفی خارجی مانند مواد افزودنی و روغن پایه معادل ۱۸.۱۲۶.۱۵۸ میلیون ریال (۲۲۹ درصد رشد) هزینه کرد.


*نفت ایرانول هم اکنون رتبه اول صنعت را با سهم ۳۳ درصدی از مقدار فروش به خود اختصاص داده است.


*درآمدهای عملیاتی شرکت در دوره مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل مبلغ ۱۸.۴۹۹.۷۰۰میلیون ریال شد که معادل ۱۴ درصد افزایش یافته است.


*اسحاقی مدیر عامل شرانل در خصوص پرونده تعزیزاتی ۵۶۰ میلیارد تومانی اعلام کرد: این پرونده در حال پیگیری است. حکم توقف این پرونده از طریق دیوان عالی اخذ و ۵۶۰ میلیارد تومان آزاد شد. نفت ایرانول برای وصول مطالبات، کمیته ای را تشکیل داده و هر ۱۴ روز جلسه ای را برگزار می کند.


*نفت ایرانول خواهان حذف واسطه ها در حوزه فروش بوده و درصد بوده تا محصول به طور مستقیم به خریداران تحویل داده شود.


*روش توزیع شراول بر پایه ایجاد نمایندگی، پخش مویرگی و فروش به صنایع و عاملیت قرار دارد.


*شرکت در سال ۱۴۰۲ در بین شرکت های رقیب خود در بخش فروش داخلی محصولات ، با حجم فروش معادل۳۸۳.۱۰۸ متر مکعب و مبلغ فروش معادل ۱۱۱.۱۶۴.۶۲۴ میلیون ریال ،در رتبه اول صنعت از لحاظ مقدار و از لحاظ مبلغ فروش داخلی در رتبه دوم حوزه روانکار طی سال جاری قرار گرفت.


*نفت ایرانول مواد اولیه مورد نیاز خود را که شامل لوبکات ، وکیوم باتوم و آیزوریسایکل است را از تولیدات شرکت های پالایش نفت تهران ، پالایش نفت آبادان و پالایشگاه نفت بندر عباس ، از طریق بورس کالا تامین می کند.


*۱۱ میلیون لیتر طی ماه جاری به میزان روغن پایه شرانل اضافه می شود.


*مهمترین برنامه‌های نفت ایرانول در سال جاری:


اصلاح سبد محصولات


اجرای طرح یوتیلیتی تهران


صادرات محصولات نهایی


پیگیری افزایش نرخ


*در خصوص عملکرد بهارانه نفت ایرانول در مجمع امروز اعلام شد:


شرانل با افزایش حدودا ۵۵ درصدی درآمد ماهانه خود نسبت به خردادماه سال گذشته بیشترین افزایش درآمد را میان رقبای خود ثبت کرد.


مبلغ فروش ماهانه نفت ایرانول از ۱ هزار و ۱۵۹ میلیارد تومان در خردادماه ۱۴۰۲ حدودا به ۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در خردادماه امسال رسید.


درآمد ماهانه این شرکت نیز در مقایسه اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ تافزایش ۲۰ درصدی داشت.


این رشد تنها شامل بخش فروش نمی شود زیرا تولید محصولات ایرانول در خردادماه سالجاری نیز به ۶۳ هزار و ۵۰۵ لیتر رسید که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشد ۲ درصدی را نشان می دهد.


علاوه براین مقدار فروش روغن پایه #شرانل خردادماه ۱۴۰۲ نیز ۱۰ میلیارد تومان شد که رشد ۱۷۴ درصدی داشته و از این منظر نیز در رتبه اول صنعت مربوطه قرار گرفت.


*لوگوی نفت ایرانول بعد از ۲۲ سال تغییر کرد.


*افزایش نرخ شرانل هفته گذشته اخذ شد.


*قیمت گذاری دستوری برای محصولات موتوری از مشکلات این شرکت به شمار می رود.


*از هزینه های ۶۰۰ میلیارد تومان، معادل ۳۷۰ میلیارد تومان به عوارض صادرات مرتبط بوده و در هزینه های عملیاتی مندرج شده است.


*افزایش نرخ ۲۸ درصدی دی ماه سال گذشته، هفته پیش اعمال شد و شرکت ویکی. افزایش نرخ ۳۰ درصدی دیگر سال جاری است.


*در خصوص افزایش سرمایه نفت ایرانول اعلام شد:


به دلیل عدم اخذ سند پالایشگاه تهران نمی توان از تجدید ارزیابی دارایی ها ، افزایش سرمایه داد.


به دلیل افزایش سود شرانل می‌توان از این محل به افرایش سرمایه اقدام کرد.


شیوه تولید و فروش ضدیخ و گریس تغییر پیدا می کند.


این خبر تکمیل می شود...


انتهای خبر

0
0