بورس پرس
1402/02/24
14:43
"سلام" فارابی بازدهی ۱۱۵ درصدی نصیب سرمایه گذاران کرد

صندوق سلام فارابی طی شش ماه گذشته در مقایسه با شاخص کل با رشد ۸۲ درصدی، بازدهی ۱۱۵ درصدی نصیب سرمایه‌گذاران کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، صندوق سلام فارابی طی شش ماه گذشته بازدهی ۱۱۵ درصدی نصیب سرمایه‌گذاران کرد یعنی اگر در همین بازه زمانی سرمایه ۱۰۰ میلیون تومانی را به این صندوق می‌سپردید در نتیجه این میزان از رشد، تنها طی شش ماه ارزش سرمایه ۲۱۵ میلیون تومان می‌شد! این میزان از بازدهی در مقایسه با شاخص کل با رشد ۸۲ درصدی طی این دوره، رشدی قابل توجهی بشمار می‌رود.


آشنایی با صندوق سلام فارابی


صندوق قابل‌معامله سلام فارابی (ETF) با مدیریت شرکت سبدگردان فارابی که از اوایل سال گذشته در بازار سرمایه فعال است طی این مدت سود قابل توجهی محقق کرد. به‌طوری که اگر فردی سرمایه را اواخر آبان‌ماه ۱۴۰۱ به این صندوق می‌سپرد، تنها عرض شش ماه و تا ۲۳ اردیبهشت سرمایه وی با رشد ۱۱۵ درصدی، بیش از دو برابر می‌شد!


این میزان از رشد در کمتر بازاری دست‌یافتنی است. سرمایه‌گذاری در بورس از طریق صندوق‌های سهامی علاوه بر سود قابل توجه، مزایای دیگری نیز دارد که سبب شده این بازار به شکلی آشکار، یکی از بهترین بازارها برای سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش دارایی‌ها در برابر تورم شناخته شود.
مزایای سرمایه‌گذاری در سلام فارابی


مدیریت حرفه‌ای: سلام فارابی توسط گروهی از حرفه‌ای‌ترین تحلیلگران بازار سرمایه مدیریت می‌شود. همین موضوع سبب شده سرمایه‌گذاران این صندوق ضمن اینکه نسبت به خرید و فروش مستقیم سهام متحمل ریسک کمتری می‌شوند، سود بیشتری نیز کسب کنند. تغییر ترکیب دارایی‌های صندوق با توجه به وضعیت بازار و حفظ تنوع از طریق سرمایه‌گذاری در طیف وسیعی از دارایی‌های مالی از سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی تا اوراق اختیار معامله، سبب شده بازدهی این صندوق بالاتر از شاخص کل و حتی صندوق‌های شاخصی بازار باشد.


سهولت سرمایه‌گذاری: سرمایه‌گذاری در سلام فارابی به‌عنوان یک صندوق قابل معامله (ETF) به سادگی خرید و فروش سهام است. بنابراین کافی است پس از دریافت کد بورسی و احراز هویت سجام، حساب را در سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری شارژ کرده با جستجوی نماد "سلام" سفارش خرید را ثبت کنید. امکان سرمایه‌گذاری در سلام از طریق سامانه معاملات آنلاین تمام کارگزاری‌ها فراهم است.


امکان سرمایه‌گذاری با هر میزان سرمایه: برای سرمایه‌گذاری در بسیاری از بازارهای رقیب مثل مسکن، دلار یا طلا، باید حتما از میزان قابل توجهی از سرمایه برخوردار باشید. به‌عنوان مثال نمی‌توان با سرمایه‌های خرد به بازار مسکن وارد شد یا سرمایه‌گذاری سودآوری در بازار طلا داشت. این در حالی است که افراد می‌توانند حتی با کمتر یک میلیون تومان نیز در سلام فارابی به‌عنوان یک صندوق قابل معامله، سرمایه‌گذاری کنند! از سوی دیگر سقفی نیز برای میزان سرمایه‌گذاری در این صندوق وجود ندارد.


بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری بلندمدت: مقایسه بازدهی بلندمدت سلام فارابی با صندوق‌های اهرمی و شاخص کل بورس، نشان می‌دهد بازدهی بیشتر این صندوق نسبت به سایر گزینه‌های سرمایه‌گذاری است. عملکرد متعادل هنگام ریزش‌های بازار را می‌توان مهم‌ترین علت این امر بشمار آورد.


کلام پایانی


سرمایه‌گذاری در سلام فارابی با توجه به بازدهی بالای این صندوق و البته عملکرد مناسب در شرایط مختلف بازار می‌تواند برای سرمایه‌گذارانی که نگاه بلندمدت دارند، یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. برای سرمایه‌گذاری در این صندوق کافی است در سامانه معاملات آنلاین کارگزاری نماد "سلام" را جستجو کرده، سرمایه‌گذاری را شروع کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه صندوق سهامی سلام در وب‌سایت فارابی مراجعه کنید.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0