رمزارز نیوز
1401/06/31
11:00
علت سقوط دوباره بازار رمزارزها چیست؟

کمیته فدرال بازار آزاد آمریکا (FOMC) در ۲۱ سپتامبر، افزایش ۷۵ واحدی نرخ پایه بهره (bps) را اعلام کرد. در… مطالعه مطلب ...

کمیته فدرال بازار آزاد آمریکا (FOMC) در ۲۱ سپتامبر، افزایش ۷۵ واحدی نرخ پایه بهره (bps) را اعلام کرد. در نتیجه، قیمت بیت کوین، به‌شدت کاهش یافت.


این کمیته جلسه دو روزه خود را با موضوع مقابله با تورم در ۲۰ سپتامبر آغاز کرد. پیش از این، FOMC نرخ‌های صندوق فدرال را در ماه مارس، ۲۵ واحد، در ماه می ۵۰ واحد و در ماه ژوئن ۷۵ واحد افزایش داده بود.


پس از پایان جلسه، FOMC نرخ هدف را ۷۵ bps افزایش داد و آن را به محدوده ۳٫۰۰ تا ۳٫۲۵ درصدی رساند. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که تا پایان سال، این نرخ به ۴٫۴۰ درصد و در سال ۲۰۲۳ به ۴٫۶۰ درصد، افزایش خواهد یافت.


قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۱ سپتامبر به‌تدریج از مرز ۱۹ هزار دلار در حال افزایش بود، اما پس از اعلام این خبر، قیمت این ارز دیجیتال در عرض چند دقیقه، ۶٫۴۰ درصد کاهش یافت. این یک شمع نزولی بزرگ ایجاد کرد و منجر به سقوط قیمت به سطح ۱۸۶۶۶ دلار شد.


علاوه بر این، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه از تشدید حملات خود به اوکراین خبر داد. وی اظهار داشت که بودجه تولید تسلیحات روسیه را افزایش داده است.


علی‌رغم این سقوط شدید، نمودار روزانه نشان می‌دهد که بیت کوین در محدوده حمایتی ۱۹ هزار دلاری معامله می‌شود که از ماه ژوئن، برقرار بوده است.


انتهای خبر

0
0