رمزارز نیوز
1401/06/31
15:00
سولانا هم به اتریوم طعنه زد!

انتظار می‌رود که ادغام اتریوم، علاوه بر بهینه کردن مصرف انرژی این بلاکچین، مقیاس‌پذیری آن را نیز بهبود ببخشد.… مطالعه مطلب ...

انتظار می‌رود که ادغام اتریوم، علاوه بر بهینه کردن مصرف انرژی این بلاکچین، مقیاس‌پذیری آن را نیز بهبود ببخشد. اما عده‌ای معتقدند با وجود این ارتقای تاریخی، اتریوم تا رفع مشکلات مقیاس‌پذیری خود فاصله زیادی دارد.


بخصوص آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیان‌گذاران سولانا، می‌گوید ادغام، تاثیر بسیار کمی بر بهبود مقیاس‌پذیری اتریوم از لحاظ تعداد تراکنش‌ها و کاربران گذاشته است. وی در مصاحبه با بلومبرگ گفت:


ادغام اتریوم، مقیاس‌پذیری شبکه را بهبود نمی‌بخشد. وقتی به تعداد تراکنش‌های روزانه سولانا نگاه می‌کنید، می‌بینید که تعداد آن‌ها نه‌فقط از اتریوم، بلکه از مجموع تمام بلاکچین‌های مبتنی بر اتریوم هم بیشتر است. بنابراین، معتقدم اتریوم در بهبود مقیاس‌پذیری خود راه درازی در پیش دارد.


با این همه، یاکوونکو می‌گوید، ادغام اتریوم یک قدم مثبت برای تمام جامعه کریپتو بوده و در کنار جذب سرمایه، در مورد امنیت پروتکل‌های اثبات سهام نیز شفافیت ایجاد می‌کند.


انتظار می‌رود که مشکل مقیاس‌پذیری با ارتقاهای آتی اتریوم، بهبود پیدا کند. متخصصان معتقدند، یکی از راه‌حل‌های اساسی برای این مشکل، شاردینگ است. شاردینگ، یک سیستم پردازش موازی است که توزیع امن داده‌ها و کارکرد آسان‌تر گره‌ها را فراهم می‌کند. در سیستم پردازش فعلی، تراکنش‌ها یکی پس از دیگری پردازش می‌شوند. اما با شاردینگ، شبکه می‌تواند چندین بلوک تراکنش را هم‌زمان پردازش کند.


انتهای خبر

0
0