بااقتصاد
1401/02/03
16:31
دادوستد ۲ هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان سیمان در فروردین

از ابتدا تا فروردین امسال در مجموع نزدیک به ۵.۳ میلیون تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای ۴.۶ میلیون تنی روبه رو و ۴ میلیون و ۲۴ هزار تن آن به ارزش ۲ هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان معامله شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صادرات سیمان و کلینکر از روز یکشنبه هفته پیش رو پیگیری میشود. از دو هفته قبل ۲۴ فروردین عرضه سیمان در بورس کالا در سال ۱۴۰۱ آغاز شده بود.


شرکت های سیمان مازندران و ساروج بوشهر قرار است عرضه های خود را در تالار صادراتی کیش از روز یکشنبه ۴ اردیبهشت روی تابلو ببرند.


به این ترتیب ۲ هزار تن سیمان تیپ ۵۲۵-۱ سیمان مازندران با قیمت هر تن، ۳۲ دلار (فوب نکا) و ۱۰ هزار و ۲۰۰ تن سیمان تیپ ۴۲۵-۱ سیمان ساروج بوشهر با قیمت هر تن، ۲۷ دلار (درب کارخانه ساروج) روی تابلو معاملاتی می روند.


این دو شرکت چهارشنبه ۲۴ فروردین نیز موفق به صادرات سیمان و کلینکر خود از مسیر بورس کالا شده بودند. در عرضه آن روز، ۲ هزار تن سیمان تیپ ۵۲۵-۱ سیمان مازندران به قیمت هر کیلوگرم ۷۸۵.۹ تومان و ۳ هزار تن سیمان تیپ ۴۲۵-۱ ساروج بوشهر به قیمت هر کیلوگرم ۸۵۹.۶ تومان فروخته شد.


همچنین در همان روز ۱۰ هزار تن کلینکر تیپ یک صادراتی ساروج بوشهر در بازار فرعی بورس کالا عرضه و با قیمت هر کیلوگرم ۵۸۹.۵ تومان برای صادرات به بازارهای هدف فروخته شد.


معاملات ۳۴.۸ میلیون تن سیمان


براساس آمار اعلامی بورس کالا، از ابتدای عرضه مستمر سیمان در بورس کالا (از ۹ خرداد سال گذشته) تا پایان سال ۱۴۰۰، در مجموع ۳۴ میلیون و ۸۵۱ هزار تن سیمان به ارزش بیش از ۱۶.۹ هزار میلیارد تومان در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.


همچنین از ابتدا تا فروردین امسال در مجموع نزدیک به ۵.۳ میلیون تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای ۴.۶ میلیون تنی روبه رو و ۴ میلیون و ۲۴ هزار تن آن به ارزش ۲ هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان معامله شد./کالاخبر


انتهای خبر

0
0