پایگاه خبری انتخاب
1401/02/26
08:22
#صبحانه_خبری، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱؛ از امکان فروش موجودی کالابرگ تا زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبا...

#صبحانه_خبری، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱؛ از امکان فروش موجودی کالابرگ تا زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان
در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.
آخرین آمار کرونا در ایران


بنابر اعلام وزارت بهداشت، ۳۶۸ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و ۸ بیمار نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.
رئیسی: پرداخت ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان کار سختی است


سید ابراهیم رئیسی یکی از مشکلات کشور را نحوه پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی دانست و اظهار داشت: عملا بخش‌عمده ای از آنچه تحت عنوان ارز ترجیحی پرداخت می شد، در خدمت جریان فساد و رانت بود. در واقع هم هدررفت منابع کشور را داشتیم هم یارانه ها به مردم نمی‌رسید لذا منظور جلوگیری از ادامه این وضعیت تصمیم گرفته شد این مبلغ بجای پرداخت به حلقه اول تامین کالا یعنی واردکننده ها به حلقه آخر و ذینفع اصلی یعنی خود مردم و مصرف کنندگان داده شود. رئیس جمهور با تاکید بر اینکه پرداخت ۴۰۰ هزار تومان بصورت ماهیانه به هر فرد کار سختی است اما کارشناسان این روش را گامی برای نزدیک شدن به عدالت و رفع فقر مطلق می‌دانند گفت: این اقدام همه عدالت نیست بلکه یک گام برای عادلانه تر شدن وضعیت اقتصادی است.
واکنش دامپزشک «ایران» به انتقادات از نحوه زایمان توله یوزها


بهرنگ اکرامی، دامپزشک معالج «ایران» و توله‌های یوز گفت: اینکه "سزارین بدون دستکش و لمس توله‌ها علت نپذیرفتن آن‌ها توسط مادر است"؛ توهمات و شایعه‌پراکنی یک همکار دامپزشک است. انتقاداتی از جمله این که تا به حال یوزپلنگ ندیده‌ایم و در شیردهی اشتباه کرده‌ایم در حالی مطرح می‌شود که "ایران" سالم است و ۲ هفته دیگر نیز بخیه‌های آن برداشته می‌شود. توله‌ها نیز چشم باز کرده، وزن گرفته و سرحال‌اند. کادر یوز ندیده بچه‌های همین کشورند و با افتخار وقت خود را برای این توله‌ها می‌گذارند.
زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان


میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی، مسئله معیشت و نیز خدمات سلامت بازنشستگان را دغدغه مشترک دولت، سازمان تامین‌اجتماعی و مسئولان کانون‌های بازنشستگان اعلام کرد و گفت: اطمینان می‌دهیم به‌محض تصویب میزان و چگونگی افزایش حقوق امسال بازنشستگان تامین‌اجتماعی در هیات دولت، مابه‌التفاوت حقوق اردیبهشت ماه را در دو روز پایانی همین ماه پرداخت می‌کنیم.
رقابت قالیباف و نادران بر سر ریاست مجلس


کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس درخصوص فضای انتخابات ریاست مجلس عنوان کرد که فریدون عباسی، الیاس نادران و محمدباقر قالیباف به صحنه این انتخابات آمده‌اند ولی رقابت اصلی میان نادران و قالیباف است. از سوی دیگر هم نمایندگان در رای دادن محافظه‌کارانه عمل می‌کنند و رای خود را افشا نمی‌کنند.
احتمال تغییر نحوه پرداخت یارانه‌های جدید


داریوش ابوحمزه، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پرداخت بعدی به همین منوال و مقدار است، اما ممکن است مدل آن از حالت نقدی به حالت "تخفیف در خرید" روی کالاها تغییر کند که اگر این سیاست اجرا شد، اطلاع‌رسانی می‌شود.
بررسی صادرات گاز به اروپا


معاون وزیر نفت در امور گاز در پاسخ به پرسشی درباره احتمال صادرات گاز ایران به اروپا، اظهار کرد: ایران در حال بررسی این موضوع است و هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم، اما ایران همواره به‌دنبال توسعه دیپلماسی انرژی و گسترش بازار است.
تمامی مسابقات فوتبال بدون تماشاگر شد


سازمان لیگ فوتبال ایران به استناد ابلاغیه وزارت کشور و ضرورت تثبیت شرایط کنترل شده کرونا و با نظر به اینکه در اکثر ورزشگاه‌های کشور رصد گردیده که رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی انجام نگرفته است تمامی بازی‌ها را بدون تماشاگر کرد.
امکان فروش موجودی کالابرگ


محمدصادق مفتح قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در خصوص امکان فروش و یا واگذاری بخشی از این یارانه و یا امکان اختصاص کل مبلغ یارانه به خرید یک کالای اساسی مانند روغن، توضیح داد: به‌طور طبیعی، مانند گذشته این شرایط شکل خواهد گرفت، هرچند موافق این کار نیستیم، زیرا مقادیر کالایی تعیین‌شده (میزان گوشت و مرغی که بناست در قالب کالابرگ تحویل شود) بر اساس استانداردهای بهداشت و تغذیه است، اما از آنجا که به توافق فرد صاحب کالا و مغازه‌دار برمی‌گردد، ما قرار نیست در این خرده معاملات دخالت کنیم.
آیت‌الله فاطمی‌نیا درگذشت


آیت‌الله فاطمی نیا که برای دوره درمان بیماری خود در بیمارستانی در تهران بستری بود، درگذشت.🆔 @Entekhab_ir

انتهای خبر

0
0