بورس نیوز
1400/12/08
10:51
چهارمین دوسالانه بسته‌ها برگزیدگانش را شناخت

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز «چهارمین دوسالانه بین‌المللی بسته‌ها» برگزار شد و برترین‌های طراحی و بسته بندی این رویداد معرفی شدند.

چهارمین دوسالانه بسته‌ها برگزیدگانش را شناخت

به گزارش بورس نیوز ، این رقابت که در ۴ گروه اصلی با ۹ زیرگروه تخصصی با حضور شرکت‌کنندگانی از ایران و ۱۶ کشور از سراسر دنیا برگزار شده بود با اعلام اسامی و اهدای تندیس دوسالانه و لوح افتخار به برگزیدگان به ایستگاه پایانی رسید. هیات داوران ۹ نفره دوسالانه چهارم بسته‌ها شامل سه داور ایرانی و شش داور خارجی از کشور‌های تایلند، هند، انگلستان، هلند، ایتالیا و عمان بوده‌اند.


در این رویداد که عصر روز پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰، ساعت ۱۷ در تالار زمرد هتل هما برگزار شد از بیش از ۷۰ هنرمند و استودیوی دیزاین تقدیر و قدردانی شد.


در مراسم اختتامیه دوسالانه بسته‌ها که با حضور راه یافتگان این دوره و جمعی از پیشکسوتان و فعالان حوزه‌ی صنعت انجام شد ایمان آل مظفر دبیر دوسالانه بسته‌ها از آینده‌ای روشن و برنامه‌های آینده‌ی دوسالانه بسته‌ها در گسترش روابط این دوسالانه در عرصه‌ی بین‌المللی خبر داد.


در ادامه متین میرزایی، هم‌بنیانگذار و مدیر روابط عمومی دوسالانه بسته‌ها گفت: برای رشد نیاز داریم کنار هم بایستیم و این نمایشگاه حاصل همکاری همه‌ی کسانی است که در این رویداد حضور داشته اند و رشد در عرصه‌ی بسته‌بندی اتفاق نمی‌افتد مگر با همکاری همگانی، همچنین کیانوش آتشی مدیر روابط بین‌الملل دوسالانه بسته‌ها از فصل جدیدی از همکاری با جوایز جهانی در صورت بهبود اوضاع بین‌الملل کشور خبر داد.


چهارمین دوسالانه در شهریور ماه ۱۴۰۰ فراخوان خود را اعلام کرد و پس از دریافت نزدیک به ۵۰۰ اثر از ۱۷ کشور جهان، هیات داوران ۲۹۳ اثر از ۱۳۱ شرکت‌کننده را در فهرست راه‌یافتگان به نمایشگاه قرار دادند. نزدیک به ۱۰۰ اثر از ۱۶ کشور دنیا از سوی ۲۰ شرکت کننده که اغلب استودیو‌های دیزاین بودند به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. هنرمندانی از کشور‌های آمریکا، ژاپن، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، روسیه، بلاروس، لهستان، هنگ‌کنگ، مصر، یونان، ارمنستان، ترکیه، مکزیک، سوئد، ویتنام با ارسال آثار خود در دوسالانه ۱۴۰۰ شرکت کرده بودند.


برندگان اصلی بخش‌های مختلف این دوسالانه به شرح زیر اعلام شد:

جایزه منتخب هیات داوران و جایزه منتخب بازدید مردمی به محسن کوفیانی برای بسته بندی قهوه پروشات رسید و جایزه منتخب بسته‌ها را نیز استودیو دیزاین رایمون دریافت کرد.


در بخش بسته‌بندی‌های پایدار و دوست‌دار محیط زیست جایزه اول به «محمدرضا پارسا، ریحانه فراهانی و علی حبیب‌الهی» برای بسته‌بندی «خرمای ماهیا» رسید.


در بخش «ایده‌ها و کانسپت‌های خلاق/ ایده‌ها و کانسپت‌های خلاق تجربی و دانشجویی» عنوان نخست به «پرنیا مقیاسیان» بابت «بسته‌بندی زعفران» تعلق گرفت.


در بخش «ایده‌ها و کانسپت‌های خلاق/ کانسپت‌های خلاق حرفه‌ای» عنوان نخست به «ترمه مغانلو» برای طراحی بسته بندی «چای لاهیجان» رسید.


در بخش «کسب و کار‌های نوپا و محصولات خانگی» هم «نازنین بهزادی یگانه» برای بسته‌بندی «عسل سوینچ» مقام نخست را کسب کرد.


جایزه نخست بخش «زیرگروه نوشیدنی‌ها» به «محمدرضا اسلام‌پرست» و «بسته‌بندی آب‌میوه‌های شادلی» رسید.


جایزه نخست «زیرگروه انواع مواد غذایی» به استودیو دیزاین «کن دو» برای بسته‌بندی پک فست‌فود «کاریز کوچیکه» تعلق گرفت.


در زیرگروه «تنقلات، آجیل، شیرینی و خشکبار» بسته بندی «عسل هانزا» با طراحی «رامین عسگری» برنده جایزه نخست شد.


جایزه نخست بخش «زیرگروه محصولات زیبایی، سلامت، بهداشت و مراقبت شخصی» به «سید سجاد ایزدی» و «بسته‌بندی شربت ویتامین کودکان کیدوتنس» رسید.


«ادیو استودیو» هم برنده جایزه نخست «زیرگروه محصولات صنعتی و لوازم خودرو» برای بسته‌بندی «LED بروکس» شد.


در زیرگروه «محصولات مربوط به خانه و آشپزخانه» بسته‌بندی «غذای ارگانیک حیوانات خانگی» با طراحی «محمدرضا گل‌پرور» برنده جایزه نخست شد.


جایزه نخست بخش «بسته‌بندی‌های بسط‌دهنده برند» به «سجاد ربانی» و «بسته‌بندی شیشه‌های دست‌ساز آبین» رسید.


«استودیو پلاس» هم برنده جایزه نخست «بسته بندی انواع هدایا» برای بسته‌بندی «هدیه استودیو نا بین» شد.


در زیرگروه «سایر محصولات» بسته‌بندی «حشره‌کش‌های اسنایپر» با طراحی «استودیو پلاس» برنده جایزه نخست شد.


همچنین «مهرداد عالی‌پور هریسی» از مجموعه‌ی دانش بنیان «پنتر» برنده جایزه‌ی احترام به حقوق مصرف‌کننده این دوره از دوسالانه شد. همچنین جایزه‌ی برترین مجتمع چاپ و بسته‌بندی محصولات دارویی و آرایشی بهداشتی نیز اهدا شد به آقای امیر هومن محمدی مجتمع چاپ هودیس.


انتهای خبر

0
0