بورس۲۴
1403/04/20
17:04
۷۰ ریال سود برای سهامداران بانک سامان

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سامان با حضور اکثریت سهامداران، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، نماینده سازمان بورس و بازرس قانونی برگزار شد.

بورس۲۴ : جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سامان با حضور اکثریت سهامداران، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، نماینده سازمان بورس و بازرس قانونی برگزار شد.


اضافه برداشت در سال ۱۴۰۲


در ابتدای این جلسه مدیرعامل شرکت گزارشی از هیئت مدیره را قرائت کرد و بیان داشت: شرایط سال ۱۴۰۲ بسیاری از بانک ها را به سوی اضافه برداشت از بانک مرکزی سوق داد که این موضوع اثرات مستقیم و نامطلوبی تورم داشت، ما در بانک سامان با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش کردیم با برنامه ریزی هایی که انجام دادیم ضمن رفع نیاز سرمایه در گردش اصناف و بنگاه ها، با مدیریت منابع موجود و جذب منابع جدید هیچ گاه دچار عارضه اضافه برداشت از بانک مرکزی نشویم و همواره این موضوع را به عنوان خط قرمز و سرلوحه تمامی فعالیت هایمان قرار دادیم.


وی ادامه داد: ما در هماهنگی بسیار خوب با مشتریان و شناسایی شرایط و نقاط بحرانی نقدینگی آن ها، برنامه ریزی لازم را برای تامین مالی آن ها انجام دادیم و همچنین تلاش کردیم با استفاده از یک سری ابزارها مانند انتشار اوراق و تامین مالی جمعی و سایر ابزارهای موجود در این زمینه تنوع و تسهیل ایجاد کنیم.


برنامه های راهبردی سامان


وی در مورد برنامه راهبردی سامان بیان داشت: فراهم شدن بسترهای لازم برای عملیاتی شدن استراتژی بانک، تغییر مدل ارائه خدمات در سطح بانک، شناسایی پراکندگی گروه های اصناف و شرکت های کوچک و متوسط در سطح کشور با همکاری آکادمی سامان، طبقه بندی شعب به چهار گروه تام، ویژه، کارا و مبنا و تغییر تقسیم بندی سرپرستی های بانک به ۱۷ ناحیه از جمله برنامه های راهبردی این مجموعه محسوب می شود.


این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ما در حوزه مشتریان ویژه در سال ۱۴۰۲ گام بزرگی را برداشتیم و توانستیم یک بستر ارتباطی مختص مشتریان ویژه فراهم کنیم تا مشتریان ویژه بتوانند در این بستر ارتباطی همه نیازهای عملیات بانکی خود را به صورت مستقیم با بانکدار خودشان در یک بستر امن ارتباطی در میان بگذارند.


برخی از اقدامات بانک


مدیرعامل شرکت افزود: در طول سال ۱۴۰۲، بلوبانک سامان با عنوان شعبه دیجیتال بانک موفق شد با جذب ۳.۸ میلیون نفر مشتری جدید، در مجموع به رکورد ۶.۷ میلیون نفر مشتری در پایان سال برسد و نهایتا سپرده های جذب شده توسط بلو با ۲۴۰ درصد رشد به ۱۷۰ هزار میلیارد ریال و تسهیلات اعطایی نیز با حدود ۳۸۸ درصد رشد به بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال رسید.


وی بیان داشت: رشد درآمدهای عملیاتی، سود عملیاتی و در نتیجه آن ها رشد سود خالض در سال ۱۴۰۲ روی داد که به نظر بسیار مهم است همچنین رشد درآمد کارمزدها عمدتا ناشی از کارمزد دریافتی مرتبط با افزایش حجم ضمانتامه ها، حواله های بانکی صادره، عملیات ارزی، کارمزدهای ناشی از عملیات اعتباری و بانکداری الکترونیکی بوده است.


بهبود نسبت کفایت سرمایه


مدیرعامل بانک در خصوض کاهش درآمد غیر عملیاتی به سهامداران پاسخ داد: کاهش درآمدهای غیرعملیاتی در پایان سال ۱۴۰۲ نسبت به سال مالی قبل عمدتا از بابت کاهش سود ناشی از فروش وثایق تملیکی بانک است.


وی تاکید کرد: رشد مانده سرمایه ثبت شده و در نتیجه آن حقوق مالکانه صورت وضعیت مالی منتهی به پایان سال مالی ۱۴۰۲ نسبت به سال مالی قبل ناشی از سیاست بانک در راستای بهبود سرمایه نظارتی و نسبت کفایت سرمایه و در نتیجه افزایش سرمایه بانک از محل آورده نقدی و سود انباشته در طی سال ۱۴۰۲ است.


در ادامه بازرس قانونی گزارش خود را قرائت کرد و رئیس مجمع دستور پیگیری نسبت به بندهای حسابرسی را داد.


رئیس مجمع خبر داد: سرمایه بانک باید ظرف ۳ سال سرمایه خود را به ۲۰ هزار میلیارد تومان برسد و به همین دلیلی باید ذخایر را مد نظر بگیریم.


در پایان نیز به ازای هر سهم ۷۰ ریال سود بین سهامداران تقسیم شد و این موضوع به تصویب مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت رسید.


انتهای خبر

0
0