بورس۲۴
1403/01/15
16:12
تتر از ۶۴ هزار تومان عبور کرد ؛ سکه بخریم ؛ خود طلا یا گزینه هایی که حباب کمتری دارند؟

بورس ۲۴: حمله اخیر ایران به کنسول گری ایران در سوریه بهانه ای شد برای رشد قیمت طلا و ارز. به دنبال انتشار این خبر ، قیمت دلار که چندی پیش در کانال ۶۰ هزار تومان وارد شده بود ، سیر صعودی خود را با شتاب شروع کرد و در هنگام نگارش این گزارش به ۶۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است.

بورس۲۴ : حمله اخیر ایران به کنسول گری ایران در سوریه بهانه ای شد برای رشد قیمت طلا و ارز.


به دنبال انتشار این خبر ، قیمت دلار که چندی پیش در کانال ۶۰ هزار تومان وارد شده بود ، سیر صعودی خود را با شتاب شروع کرد و در هنگام نگارش این گزارش به ۶۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است.


به دنبال افزایش نرخ دلار ، قیمت سکه و طلا نیز روندی رو به رشد پیدا کردند و قیمت سکه نیز وارد کانال جدیدی شد و به کانال ۴۰ میلیونی ورود پیدا کرد تا جایی که امروز و در این لحظه ۴۳ میلیون و ۳۰۰ تومان معامله می شود. افزایش تقاضا در سکه باعث افزایش حباب سکه در بازار شده است و حباب سکه را به ۲۸ درصد رسانده است.


دلار آتی در صندوق های طلا نیز در تحرکات جدید همگی ، با روندی افزایشی به بالا ۸۰ هزار تومان رسیدند تا جایی که دلار آتی طلا صندوق لوتوس در معامله امروز برای ۱۹ دی ۱۴۰۳ به دلار ۱,۱۱۰,۸۶۸ ریال رسید.


در این بین صندوق های طلای بازار بورس ، به جهش قیمتی دلار و اونس جهانی طلا واکنش نشان دادند و یک موج مثبت از تقاضا در آن ها دیده شد.


در این بین اخبار جهانی نیز دلیلی بر افزایش نرخ اونس جهانی طلا بود که در لحظه نگارش این گزارش هر اونس طلا با قیمت ۲۲۷۱ دلار معامله می شود و انتظار ورود به کانال ۲۳۰۰ دلاری وجود دارد.


قیمت طلا پس از زلزله ویرانگر در تایوان در بحبوحه افزایش تقاضا و در هجوم برای داشتن پناهگاه امن نزدیک به بالاترین حد خود معامله شد.


پس از وقوع زلزله در تایوان که زیر ساخت‌های جزیره و کارخانه ‌های تولید تراشه ‌های برتر آن را تحت تاثیر قرار داده است و در این بین ، هشدار هایی از سونامی در بخش هایی از ژاپن را نیز به دنبال داشته است، ریسک ‌پذیری در ناحیه طلا را بالا برده است و یکی از عوامل مهم در افزایش تقاضای فیزیکی بوده است، از همه مهم تر این که ،بانک ‌های مرکزی به طور مداوم طلا را به پرتفوی اضافه می کنند تا جایی که این خرید همچنین باعث جذب خرید از سوی فعالان بازار خرده فروشی چین شده است.


در واقع، فروش جواهرات و واردات غیر پولی طلا در اوایل سال جاری به بالاترین حد خود رسیده است که تا حدودی این علاقه نشان دهنده فقدان گزینه های جایگزین برای سرمایه گذاران چینی است، در حالی که بازارهای سهام و مسکن هنوز جذابیت خاصی نسبت به طلا ندارند.


1
2
3
4
5
4
4
فغ
انتهای خبر

0
0