رمزارز نیوز
1403/04/17
15:43
احتمال عرضه ETF پولکادات توسط کوین‌بیس؛ DOT هم به رالی صعودی بازار…

قیمت پولکادات (DOT) پس از افشای درخواست مخفیانه صرافی کوین‌بیس برای عرضه صندوق قابل معامله در بورس (ETF) این ارز دیجیتال، افزایش قابل‌توجهی را تجربه کرده است.


طبق گزارش‌ها، کوین‌بیس در حال حاضر مراحل اولیه درخواست برای راه‌اندازی ETF پولکادات را طی می‌کند و انتظار می‌رود مجوز مرحله اول آن تا ۱۵ جولای صادر شود.


قیمت پولکادات از زمان اوج خود در سال ۲۰۲۱، یعنی ۵۵ دلار، با مشکلاتی در بازار مواجه بوده است. علی‌رغم محبوبیت شبکه پولکادات، قیمت توکن آن در دو سال و نیم گذشته روند نزولی داشته و حتی در شرایط صعودی بازار در مارس گذشته نیز نتوانسته به نزدیکی بالاترین قیمت تاریخی خود برسد.


یکی از تحلیلگران و محققان امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) به نام ۰xNobler، در توییتر اعلام کرده که صرافی کوین‌بیس در ۲۸ ژوئن، برای قراردادهای آتی پولکادات، صندوق ETF فیوچرز پولکادات و صندوق ETF اسپات پولکادات، درخواست داده است. با توجه به شهرت شبکه پولکادات، عرضه ETF این ارز دیجیتال می‌تواند تاثیر مثبتی بر کل اکوسیستم آن داشته باشد.


افزایش اخیر قیمت پولکادات نیز احتمالا تحت تاثیر خبر درخواست کوین‌بیس برای عرضه ETF این رمزارز بوده است. بر اساس داده‌های بازار، قیمت DOT طی ۲۴ ساعت گذشته با جهشی ۶.۸۴ درصدی به ۶.۳ دلار رسیده است.


با این حال، پولکادات همچنان در یک ماه گذشته ۱۳ درصد کاهش را برای خود ثبت کرده و حجم معاملات روزانه آن نیز با یک افت ۳۰.۵۰ درصدی، در محدوده ۲۹۱ میلیون دلار قرار دارد.


اگرچه قیمت پولکادات همچنان با کاهش ۸۸ درصدی نسبت به بالاترین قیمت تاریخی خود مواجه است، اما درخواست کوین‌بیس برای عرضه ETF این ارز دیجیتال و تایید احتمالی آن می‌تواند زمینه‌ساز افزایش پذیرش و در نتیجه، رشد قیمت DOT در آینده شود.

dot-price-rallies-with-coinbase-secretly-filing-for-et
انتهای خبر

0
0