فارس نیوز
1400/10/15
17:07
طلا ۴ دلار گران شد

با افزایش موارد ابتلا به سویه امیکرون که سبب شد بر جذابیت طلا افزوده شود، قیمت این فلز گران بها در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، با افزایش موارد ابتلا به سویه امیکرون که سبب شد بر جذابیت طلا افزوده شود، قیمت این فلز گران بها در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما از آنجایی که سرمایه گذاران در انتظار نتیجه نشست سیاست گذاری فدرال رزرو آمریکا هستند و احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا بالا رفته است، طلا در بازه محدودی در نوسان است.


هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۳ دلار و ۹۳ سنت افزایش ۱۸۱۸.۵۳ دلار فروخته شد.


ریکاردو اونجلیستا، تحلیلگر ارشد اکتیو ترد در این باره گفت: «دلیل تقویت قیمت طلا بالا رفتن شدید تعداد مبتلایان کووید ۱۹ است که بر جذابیت طلا (برای سرمایه گذاری) اضافه کرد.»


«عاملی که مانع از افزایش بیشتر قیمت طلا می شود، تقویت ارزش دلار بوده است و احتمال اینکه دلار به علت سیاست پولی فدرال رزرو حتی بیشتر تقویت شود.»


بازار در انتظار نشست سیاست گذاری ۲۰۲۱ فدرال رزرو در ۱۴ و ۱۵ دسامبر است که می تواند سرنخ هایی از برنامه بانک مرکزی آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره و محرک های اقتصادی پس از همه گیری به دست بدهد.


افزایش نرخ بهره هزینه های نگهداری طلا به عنوان دارایی بدون بهره را افزایش خواهد داد.


ارزش دلار از بالاترین رقم دو هفته پیش پایین تر است و سوددهی اوراق قرضه خزانه داری ۱۰ ساله آمریکا پس از اینکه به بالاترین سطح در بیش از یک ماه گذشته رسید، امروز اندکی کمتر شده است.


آمار فرصت های شغلی آمریکا در بخش غیرکشاورزی نیز در روز جمعه منتشر خواهد شد.


انتهای پیام/انتهای خبر

0
0