بورس پرس
1399/08/18
00:00
درآمد۳۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت از فروش سهام و ...

عملکرد بودجه ای دولت در ۷ ماه از افزایش ۱۵درصدی درآمد بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش دارایی ها، سهام و اوراق و مالیات و عوارض گمرکی حکایت دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، علیرغم کاهش درآمدهای ارزی دولت ناشی از افت قابل توجه صادرات نفتی و پیش بینی کاهش درآمدهای مالیاتی ناشی از کرونا، درآمد ریالی دولت در ۷ ماه سال جاری در پی فروش دارایی و سهام در بورس، رشد ۱۵ درصدی داشت که در این میان، افزایش نرخ ارز هم اثرگذار بوده است.


بر اساس این گزارش، طی این مدت بالغ بر ۳۰۳ هزار میلیارد تومان درآمد نصیب دولت شد که بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی و گمرکی بوده است.


همچنین ۳۳ هزار میلیارد تومان از محل فروش سهام و دارایی و ۹۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش اوراق درآمد کسب کرد. در حالی که درآمد ریالی دولت از محل فروش نفت که با ارز ۴۲۰۰ تومانی تسعیر شده، تنها ۵۷۰۰ میلیارد تومان اعلام شده است.


از مجموع درآمد ۳۰۳ هزار میلیارد تومانی دولت در این هفت ماه، ۸۶ درصد یعنی ۲۶۰ هزار میلیارد تومان صرف بودجه جاری شد و ۲۹ هزار میلیارد تومان به تملک دارایی های سرمایه ای یعنی بودجه عمرانی اختصاص یافته است.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0