فارس نیوز
1400/10/18
17:17
کاهش ۲ درصدی قیمت طلا در هفته نخست سال جدید میلادی

قیمت طلا با وجود اینکه در آخرین روز کاری بازارهای جهانی ۵ دلار بالا رفت، اما در هفته نخست سال ۲۰۲۲ حدود ۲ درصد از ارزش خود را از دست داد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه آمار مشاغل آمریکا نشان داد فرصت‌های شغلی در این کشور در ماه گذشته رشدی کمتر از انتظار داشته است، قیمت طلا در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی از کمترین قیمت ۳ هفته گذشته فاصله گرفت و افزایش یافت.


هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۵ دلار و ۳۹ سنت افزایش ۱۷۹۶.۵۵ دلار فروخته شد.


جیوانی استانووو، تحلیلگر یو بی اس گفت: «با توجه به اینکه در ماه دسامبر فرصت‌های شغلی کمتر از انتظاری ایجاد شده است، اما نرخ بیکاری در آمریکا کاهش یافته و این یک سینگال متناقضی به بازار طلا داد.»


با وجود کمبود کارگر، در ماه گذشته میلادی ۱۹۹ هزار فرصت شغلی در بخش غیرکشاورزی امریکا ایجاد شده است که کمتر از پیش بینی ۴۰۰ هزار فرصت شغلی است.


سوکی کوپر، تحلیلگر استاندارد چارترد گفت: «واکنش قیمت طلا نشان می‌دهد، در آستانه نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو، بازار طلا بر ریسک‌های تورمی متمرکز شده است.»


شاخص دلار هم ۰.۴ درصد افت کرد و طلا را برای مالکان ارزهای دیگر ارزان تر ساخت.


قیمت طلا در ساعات اولیه معاملات به کمترین رقم از ۱۶ دسامبر برابر با ۱۷۸۲.۱۰ دلار افت کرد و کاهش ۲ درصدی در هفته گذشته را ثبت کرد که بیشترین میزان از ۲۶ نوامبر به شمار می‌رود.


انتهای پیام/ب


انتهای خبر

0
0