بورس پرس
1399/08/18
14:13
تعطیلی دو هفته‌ای پایتخت تهران منتفی است / دو آمار منفی از کرونا

استاندار تهران با اعلام منتفی شدن تعطیلی دو هفته‌ای پایتخت، آمار ناخوشایندی از کرونا داد که طبق آن میانگین بستری بیماران به ۶۴۰۰ نفر رسید و آزمایش های PCR حدود ۶۰ درصد بیشتر شده است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، انوشیروان محسنی بندپی گفت: برای تعطیلی دو هفته‌ای تهران پیشنهادی داده شد اما با بررسی ابعاد ، تصمیم گرفته شد فعالیت گروه‌های دو، سه و چهار از ساعت ۱۸ به بعد متوقف شود.


وی افزود: ۴۳ شهرستان استان تهران که در ابتدا اسامی آن‌ها اعلام شد و ۴۴ شهرستان دیگر هم بعدا به آن‌ها اضافه شدند، مشمول این تصمیم شدند. وزارت کشور و بسیج در سه روز آینده ، طبق تفاهم نامه‌ای اقدامات مربوط به پیشگیری، شناسایی به هنگام، غربالگری و قرنطینه و اقدامات حمایتی از افراد نیازمند را اجرا خواهند کرد.


محسنی بندپی ادامه داد: اقدام دیگر، افزایش نظارت‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا خواهد بود.متاسفانه هنوز در استان تهران میزان پذیرش بیماران از ترخیص بیشتر بوده و امروز میانگین بستری بیماران با افزایش تدریجی به ۶۴۰۰ نفر رسید و طبق اعلام وزارت بهداشت از دیروز انجام آزمایش های PCR از ۲۵ به ۴۰ هزار مورد افزایش یافته است.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0